adidas May Classic

by USA Youth Hoops

Indianapolis, IN

May 11-12

Teams
Now
Replays

7th Grade tNBA BLUE

Division: 7th Grade Girls (13U)

7th Grade tNBA RED

Division: 7th Grade Girls (13U)

Academy

Division: 7th Grade Girls (13U)

ALL IN Athletics

Division: 7th Grade Boys (13U)

ALL OHIO CASE

Division: 9th Grade Boys Division 2 (15U)

Amayesing Sports

Division: 6th Grade Boys (12U)

Amayesing Sports

Division: 7th Grade Boys (13U)

Barksale

Division: 10th Grade Boys (16U)

BC Orange

Division: 7th Grade Boys Division 2 (13U)

Bedford Stars

Division: 8th Grade Boys (14U)

Blackout

Division: 6th Grade Boys (12U)

Blackout 6th Bowman

Division: 6th Grade Boys Division 2 (12U)

Blackout 7th Ginn

Division: 7th Grade Boys Division 2 (13U)

Blackout 8th Knipp

Division: 8th Grade Boys Division 2 (14U)

Blackout Danny

Division: 6th Grade Boys Division 2 (12U)

Blazers

Division: 9th Grade Boys (15U)

CC Ballers 6th

Division: 6th Grade Boys Division 2 (12U)

Central Ohio AAU

Division: 11th Grade Boys Division 2 (17U)

CHARLOTTE COURT

Division: 10th Grade Boys (16U)

CHARLOTTE COURT KY-TYLER

Division: 10th Grade Boys (16U)

Cincinnati Royals - Anglavar

Division: 7th Grade Boys (13U)

Cincinnati Royals - blue

Division: 6th Grade Boys (12U)

Cincinnati Royals- Havens

Division: 8th Grade Boys (14U)

Cincinnati Royals- Havens

Division: 7th Grade Boys (13U)

Cincinnati Royals - Johnson

Division: 7th Grade Boys (13U)

Cincinnati Royals - White

Division: 6th Grade Boys Division 2 (12U)

Club 11White

Division: 11th Grade Boys Division 2 (17U)

Club9Next

Division: 9th Grade Boys Division 2 (15U)

Club Elite Blackout 11th

Division: 11th Grade Boys (17U)

Club Elite Ice 2021

Division: 10th Grade Boys (16U)

Club Elite Ice 2022

Division: 9th Grade Boys (15U)

Club Ohio

Division: 8th Grade Boys (14U)

Club Ohio

Division: 9th Grade Boys (15U)

Club Ohio

Division: 10th Grade Boys (16U)

Club Ohio Basketball

Division: 11th Grade Boys (17U)

Distinction

Division: 10th Grade Division 2 (16U)

DistinXion 2020 - Black

Division: 11th Grade Boys (17U)

DistinXion 2020 - Grey

Division: 11th Grade Boys (17U)

DistinXion 2020 - Red

Division: 11th Grade Boys (17U)

DistinXion 2020 - White

Division: 11th Grade Boys (17U)

DistinXion 2022 - Black

Division: 9th Grade Boys (15U)

DistinXion 2022 - Red

Division: 9th Grade Boys (15U)

DistinXion 2022 - White

Division: 9th Grade Boys (15U)

DistinXion 2023 - Black

Division: 8th Grade Boys (14U)

DistinXion 2023 - Grey

Division: 8th Grade Boys (14U)

DistinXion 2023 - Red

Division: 8th Grade Boys (14U)

DistinXion 2023 - White

Division: 8th Grade Boys (14U)

DistinXion 2024 - Black

Division: 7th Grade Boys (13U)

DistinXion 2024 - Red

Division: 7th Grade Boys (13U)

DistinXion Black

Division: Club High School Girls

DistinXion CHAMPIONS

Division: Club High School Girls

DistinXion Red

Division: Club High School Girls

DistinXion White

Division: 7th Grade Girls (13U)

dixstinction 2020

Division: 11th Grade Boys Division 2 (17U)

Evansville Takeove

Division: 9th Grade Boys (15U)

FLIGHT Pearl White

Division: Club High School Girls

G3 Grind 2022

Division: 9th Grade Boys (15U)

Gallo Sports Center

Division: 4th Grade Boys Division (10U)

Game Seven

Division: 6th Grade Boys (12U)

Game Seven - Davis

Division: 7th Grade Boys Division 2 (13U)

Game Seven - Davis

Division: 6th Grade Boys Division 2 (12U)

Game Seven - D. Davis

Division: 8th Grade Boys Division 2 (14U)

Game Seven - Thompson

Division: 6th Grade Boys Division 2 (12U)

Gametime F.E.E.D.

Division: 5th Grade Boys (11U)

God’s Children

Division: 5th Grade Boys (11U)

Grand Park Premier 2020 Red

Division: 11th Grade Boys (17U)

Grand Park Premier 2021 Black

Division: 10th Grade Boys (16U)

Grand Park Premier 2022 White

Division: 9th Grade Boys (15U)

Grand Park Premier 2023 Black

Division: 8th Grade Boys (14U)

Grand Park Premier 2023 White

Division: 8th Grade Boys Division 2 (14U)

Grand Park Select 2020

Division: 11th Grade Boys Division 2 (17U)

Grand Park Select 2021

Division: 10th Grade Division 2 (16U)

Grand Park Select 2022 Black

Division: 9th Grade Boys Division 2 (15U)

Grand Park Select 2022 Red

Division: 9th Grade Boys Division 2 (15U)

Grind

Division: 10th Grade Boys (16U)

Grind Premier 2020

Division: 11th Grade Boys (17U)

Grind Premier 2021

Division: 10th Grade Boys (16U)

Grind Premier South

Division: 10th Grade Division 2 (16U)

Grind Select 2020

Division: 11th Grade Boys Division 2 (17U)

hammond in. hurricanes

Division: 9th Grade Boys (15U)

Hayward Hoops 2021

Division: 10th Grade Boys (16U)

HYPE 14U DOC/DJ

Division: 8th Grade Girls (14U)

HYPE 14U Raul

Division: 8th Grade Girls (14U)

HYPE 16U Stillwell

Division: Club High School Girls

HYPE 17U COREY/WB

Division: Elite Girls High School Division 16U/17U

HYPE 17U H/DOC

Division: Elite Girls High School Division 16U/17U

HYPE Butler 16U

Division: Club High School Girls

HYPE COLTRANE

Division: Club High School Girls

IE All In

Division: 11th Grade Boys (17U)

IE Green 2020

Division: 11th Grade Boys Division 2 (17U)

IE Green 2020

Division: 11th Grade Boys (17U)

IE Hoop Dreams

Division: 10th Grade Boys (16U)

IE Indy D1

Division: 7th Grade Boys (13U)

IE Legends 2022

Division: 9th Grade Boys (15U)

IE Old School 2021

Division: 10th Grade Division 2 (16U)

IE Old School 2022

Division: 9th Grade Boys Division 2 (15U)

IE Old School 2023

Division: 8th Grade Boys Division 2 (14U)

IE Sagamore 2021

Division: 10th Grade Division 2 (16U)

IE Side 2020

Division: 11th Grade Boys (17U)

IE SIDE Orange

Division: 9th Grade Boys Division 2 (15U)

IE SWISH

Division: 7th Grade Girls (13U)

IE Team Up

Division: 9th Grade Boys (15U)

IGB 2022 Buehler

Division: Club High School Girls

IGB 2024 Koschnik

Division: 7th Grade Girls (13U)

IGB 2025 Bowsman

Division: 7th Grade Girls (13U)

IGB Rector

Division: 8th Grade Girls (14U)

Illinois Lady Intruders

Division: Club High School Girls

Imprint Athletics

Division: 7th Grade Boys (13U)

Imprint Athletics

Division: 8th Grade Boys (14U)

Imprint Athletics

Division: 4th Grade Boys Division (10U)

INB Elite 2024

Division: 7th Grade Boys Division 2 (13U)

INB Elite 2026

Division: 5th Grade Boys (11U)

Indiana Dawgs

Division: 10th Grade Boys (16U)

Indiana Dawgz

Division: 11th Grade Boys (17U)

Indiana Dawgz- Welch

Division: 8th Grade Boys (14U)

Indiana East 2024

Division: 7th Grade Boys (13U)

Indiana Elite

Division: 10th Grade Division 2 (16U)

Indiana Elite

Division: 10th Grade Boys (16U)

Indiana Elite

Division: 10th Grade Division 2 (16U)

Indiana Elite 2020 East

Division: 11th Grade Boys (17U)

Indiana Elite 2021

Division: 10th Grade Boys (16U)

Indiana Elite 2021 South

Division: Elite Girls High School Division 16U/17U

Indiana Elite 2022

Division: 9th Grade Boys (15U)

Indiana Elite 2024

Division: 7th Grade Boys (13U)

Indiana Elite 2024 South

Division: 7th Grade Boys (13U)

Indiana Elite 2025

Division: 7th Grade Girls (13U)

Indiana Elite 2025 Gizzi

Division: 6th Grade Boys (12U)

Indiana Elite Bembry

Division: Club High School Girls

Indiana Elite Blackout 10th

Division: 10th Grade Boys (16U)

Indiana Elite Blackout 11th

Division: 11th Grade Boys (17U)

Indiana Elite Blackout 7th

Division: 7th Grade Boys (13U)

Indiana Elite Blackout 8th

Division: 8th Grade Boys (14U)

Indiana Elite Blackout 9th

Division: 9th Grade Boys Division 2 (15U)

Indiana Elite Carlson

Division: 10th Grade Division 2 (16U)

Indiana Elite Central

Division: 10th Grade Boys (16U)

Indiana Elite Central 2020

Division: 11th Grade Boys (17U)

Indiana Elite Central 2022

Division: 9th Grade Boys (15U)

Indiana Elite Compass

Division: 10th Grade Division 2 (16U)

Indiana Elite Dragons

Division: 6th Grade Boys Division 2 (12U)

Indiana Elite Green

Division: 5th Grade Boys (11U)

Indiana Elite Heat 11th

Division: 11th Grade Boys (17U)

Indiana Elite Ice 2021

Division: 10th Grade Boys (16U)

Indiana Elite Ice 2022

Division: 9th Grade Boys (15U)

Indiana Elite Ice 2023

Division: 8th Grade Boys (14U)

Indiana Elite Ice 2024

Division: 7th Grade Boys (13U)

Indiana Elite Ice 2025

Division: 6th Grade Boys (12U)

Indiana Elite Indy North

Division: 11th Grade Boys Division 2 (17U)

Indiana Elite- LANICH

Division: 8th Grade Boys Division 2 (14U)

Indiana Elite Northwest

Division: 11th Grade Boys (17U)

Indiana Elite Orange

Division: 6th Grade Boys (12U)

Indiana Elite Orange

Division: 11th Grade Boys (17U)

Indiana Elite Orris

Division: 7th Grade Boys (13U)

indiana elite premier

Division: 10th Grade Boys (16U)

Indiana Elite Prime

Division: 11th Grade Boys (17U)

Indiana Elite Prospect 2022

Division: 9th Grade Boys (15U)

Indiana Elite Prospects

Division: 11th Grade Boys (17U)

Indiana Elite Prospects

Division: 8th Grade Boys (14U)

Indiana Elite SIDE

Division: 9th Grade Boys (15U)

Indiana Elite Smith

Division: Elite Girls High School Division 16U/17U

Indiana Elite South

Division: 10th Grade Boys (16U)

Indiana Elite Summit City 2020

Division: 11th Grade Boys (17U)

Indiana Elite Summit City 2023

Division: 8th Grade Boys (14U)

Indiana Elite Summit City Joseph 2020

Division: 11th Grade Boys Division 2 (17U)

Indiana Elite Summit City Traylor 2021

Division: 10th Grade Boys (16U)

Indiana Elite Summit City Wilmont2022

Division: 9th Grade Boys (15U)

Indiana Elite Unsigned

Division: 11th Grade Boys (17U)

Indiana Impact 2023

Division: 8th Grade Boys (14U)

Indiana Old School

Division: 9th Grade Boys (15U)

Indiana Red Storm

Division: 10th Grade Boys (16U)

Indiana Red Storm 15U

Division: 9th Grade Boys (15U)

Indiana Red Storm- Curry

Division: 10th Grade Boys (16U)

JH-1 Elite Wodrich

Division: 8th Grade Boys Division 2 (14U)

Lady Hoopers

Division: Elite Girls High School Division 16U/17U

Lady Hoopers

Division: Club High School Girls

Lady Team Teague

Division: Elite Girls High School Division 16U/17U

Louisville Elite

Division: 10th Grade Boys (16U)

Meanstreets 14U - Griffith

Division: 8th Grade Boys (14U)

Meanstreets 15U Brown

Division: 9th Grade Boys (15U)

Miami

Division: 8th Grade Boys Division 2 (14U)

Midwest Magic

Division: 8th Grade Girls (14U)

Miller Factory

Division: 5th Grade Boys (11U)

Northside Spartans 2020

Division: 11th Grade Boys (17U)

Ohio Ballstars

Division: 7th Grade Boys (13U)

Ohio Champion Basketball

Division: 8th Grade Boys (14U)

Ohio Crossover Athletics

Division: 11th Grade Boys (17U)

Ohio Crossover Athletics

Division: 10th Grade Boys (16U)

Rebels

Division: 6th Grade Boys (12U)

Rebels

Division: 4th Grade Boys Division (10U)

Rising Stars 17U

Division: 11th Grade Boys Division 2 (17U)

Rock Summit Basketball

Division: 10th Grade Boys (16U)

Royal Family

Division: 10th Grade Boys (16U)

Royal Family

Division: 10th Grade Division 2 (16U)

Royal Family

Division: 10th Grade Boys (16U)

Sky Digg Elite Tallent

Division: Elite Girls High School Division 16U/17U

Southern Indiana Blaze

Division: 10th Grade Boys (16U)

Southern Indiana Blaze Black

Division: 6th Grade Boys (12U)

Southern Indiana Blaze Blue

Division: 6th Grade Boys Division 2 (12U)

Southern Indiana Rogue 2021 - Black

Division: 10th Grade Division 2 (16U)

Southern Indiana Splash 2025

Division: 6th Grade Boys (12U)

South Hanover

Division: 10th Grade Division 2 (16U)

STL BULLS 2025

Division: 6th Grade Boys (12U)

Swish Chicago Amicks 15/16U

Division: 10th Grade Division 2 (16U)

Swish Chicago Lomax 16U

Division: 10th Grade Boys (16U)

Team Blaze

Division: 9th Grade Boys (15U)

Team Blaze

Division: 7th Grade Boys Division 2 (13U)

Team Blaze Black

Division: 8th Grade Boys Division 2 (14U)

Team Blaze Orange

Division: 8th Grade Boys (14U)

team foe

Division: 8th Grade Boys Division 2 (14U)

team foe

Division: Club High School Girls

TEAM FOE

Division: 10th Grade Boys (16U)

TEAM FOE

Division: 9th Grade Boys (15U)

TEAM FOE

Division: Elite Girls High School Division 16U/17U

TEAM R2S

Division: 10th Grade Boys (16U)

Team Ramey-CCM 15u red

Division: 9th Grade Boys (15U)

Team Ramey-CCM 15u white

Division: 9th Grade Boys (15U)

Team Ramey-CCM 16u red

Division: 10th Grade Boys (16U)

Team Ramey-CCM 16u white

Division: 10th Grade Boys (16U)

Team Ramey-CCM 17u

Division: 11th Grade Boys (17U)

Team SIMS Elite

Division: 6th Grade Boys (12U)

Team Teague

Division: 5th Grade Boys (11U)

Team Teague

Division: 11th Grade Boys (17U)

Team Teague

Division: 6th Grade Boys (12U)

Team United

Division: 8th Grade Boys Division 2 (14U)

Tennessee Edge

Division: 10th Grade Boys (16U)

Tennessee EDGE 17

Division: 11th Grade Boys (17U)

The Zone

Division: 5th Grade Boys (11U)

tNBA 4th

Division: 4th Grade Boys Division (10U)

tNBA 5th

Division: 5th Grade Boys (11U)

tNBA 7th BLUE

Division: 7th Grade Boys Division 2 (13U)

tNBA 7th BLUE

Division: 7th Grade Boys Division 2 (13U)

tNBA 7th RED

Division: 7th Grade Boys Division 2 (13U)

tNBA 8th

Division: 8th Grade Boys Division 2 (14U)

tNBA 8th

Division: 8th Grade Girls (14U)

tNBA 9th

Division: 9th Grade Boys Division 2 (15U)

Truth 2021

Division: 10th Grade Boys (16U)

TWB 2027

Division: 4th Grade Boys Division (10U)

Wizards 21

Division: 10th Grade Boys (16U)

Wizards 22

Division: 9th Grade Boys (15U)

Zone Indiana Elite

Division: 7th Grade Girls (13U)

Zone Indiana Elite

Division: 8th Grade Boys Division 2 (14U)

Zone Indiana Elite

Division: 8th Grade Girls (14U)

Zone Indiana Elite BLACK

Division: Club High School Girls

Zone Indiana Elite Intensity

Division: 11th Grade Boys Division 2 (17U)

Zone Indiana Elite Outlaws

Division: 11th Grade Boys Division 2 (17U)

Zone Indiana Elite RED

Division: Club High School Girls

No available teams!

Live Now

00
more live games

Future Games

00
more future games

Event Highlights

358
more highlights

Nothing scheduled yet!

Recently Played

368
more past games

No available replays!

Event Filters

Clear Filters

Team

Division

Day

Court

Filter

Loading