Midwest Live Summer Showcase

by Midwest Live

Omaha, NE

Jul 12-14

Teams
Now
Replays

Event Filters

Clear Filters

Team

Division

Day

Venue + Court

Venue

Court

Blackhawks- Omaha

Division: 6TH GRADE

Centinial

Division: 16U/10TH

Court 45

Division: 7TH GRADE

D1MN 13U

Division: 7TH GRADE

D1 MN Prospects 15U

Division: 15U/9TH

D1 MN Prospects 16U

Division: 16U/10TH

Elite Tempo 4th

Division: 4TH GRADE

Elite Tempo 5th

Division: 5TH GRADE

Glen wood Rams

Division: 3RD GRADE

HHA 16

Division: 16U/10TH

HHA 17

Division: 17U/11TH

IA Dynasty 15U

Division: 15U/9TH

Iowa Bad Boys

Division: 6TH GRADE

Iowa Bad Boys

Division: 4TH GRADE

Iowa Barnstormers 8th

Division: 8TH GRADE

Iowa Barnstormers Black 15U

Division: 15U/9TH

Iowa Barnstormers Black 16U

Division: 16U/10TH

Iowa Barnstormers Black 17U

Division: 17U/11TH

Iowa Barnstormers Black 7th

Division: 7TH GRADE

Iowa Barnstormers Gold 7th

Division: 7TH GRADE

Iowa Barnstormers-West

Division: 17U/11TH

Iowa Dynasty

Division: 17U/11TH

Iowa Dynasty

Division: 16U/10TH

Iowa Mavs - Amsbaugh 14U

Division: 8TH GRADE

Iowa Mavs - Cleveland 17U

Division: 17U/11TH

Iowa Mavs - Edwards 14U

Division: 8TH GRADE

Iowa Mavs - Elgin 15U

Division: 15U/9TH

Iowa Mavs - Fisher 16U

Division: 16U/10TH

Iowa Mavs - Gosnell 13U

Division: 7TH GRADE

Iowa Mavs - Huisman 17U

Division: 17U/11TH

Iowa Mavs - Melvin 16U

Division: 16U/10TH

Iowa Mavs - Schlabaugh 17U

Division: 17U/11TH

Iowa Mavs - Squiers 15U

Division: 15U/9TH

Iowa Mavs - Villagrana 13U

Division: 7TH GRADE

Iowa Raiders 15U

Division: 15U/9TH

Iowar Raiders 16U

Division: 16U/10TH

Kansas Cagers

Division: 16U/10TH

Kansas United Select

Division: 6TH GRADE

Kansas United Select

Division: 3RD GRADE

Kansas United Select

Division: 5TH GRADE

KC Fury

Division: 17U/11TH

KC IMPACT

Division: 16U/10TH

KC Magic Basketball

Division: 17U/11TH

KC Pacers 2020 Grey

Division: 17U/11TH

KC Pacers 2021 Blue

Division: 16U/10TH

KC Pacers 2022 White

Division: 15U/9TH

KC Premiere Blue Chips Black

Division: 15U/9TH

KC Premiere Blue Chips Black

Division: 8TH GRADE

KC Premiere Blue Chips Blue

Division: 8TH GRADE

Kingdom Hoops Navy 17U

Division: 17U/11TH

Kingdom Hoops Navy 4th

Division: 4TH GRADE

Kingdom Hoops Navy 5th

Division: 5TH GRADE

Kingdom Hoops Navy 6th

Division: 6TH GRADE

Kingdom Hoops Navy 7th

Division: 7TH GRADE

Kingdom Hoops Navy 8th

Division: 8TH GRADE

Kingdom Hoops Red 15U

Division: 15U/9TH

Kingdom Hoops Red 16U

Division: 16U/10TH

Kingdom Hoops Red 17U

Division: 17U/11TH

Kingdom Hoops Red 5th

Division: 5TH GRADE

Kingdom Hoops Red 8th

Division: 8TH GRADE

K-Town

Division: 16U/10TH

Lincoln Supreme 5th UA

Division: 5TH GRADE

Lincoln Supreme 7th Black

Division: 7TH GRADE

Lincoln Supreme 7th UA

Division: 7TH GRADE

Lincoln Supreme 8th Black

Division: 8TH GRADE

Lincoln Supreme 8th UA

Division: 8TH GRADE

Lincoln Supreme Black 15U

Division: 15U/9TH

Lincoln Supreme Black 16U

Division: 16U/10TH

Lincoln Supreme Black 17U

Division: 17U/11TH

Midwest Trailblazers 4th

Division: 4TH GRADE

Mile High Centennials 15U Legacy

Division: 15U/9TH

Mile High Centennials 17U Legacy

Division: 17U/11TH

Mile High Centennials 17U Navy

Division: 17U/11TH

Minnesota Heat Dimond 17U

Division: 17U/11TH

Minnesota Heat East 16U

Division: 16U/10TH

Minnesota Heat Engen 15U

Division: 15U/9TH

Minnesota Heat Grow 15U

Division: 15U/9TH

Minnesota Heat Johnson 16U

Division: 16U/10TH

Minnesota Heat Presbi 17U

Division: 17U/11TH

Minnesota Heat Sheehan 17U

Division: 17U/11TH

Minnesota Magic Elite - Hannah 16U

Division: 16U/10TH

Minnesota Magic - Scales 17U

Division: 17U/11TH

Mission Elite

Division: 3RD GRADE

NBS 3rd

Division: 3RD GRADE

Nebraska Jelly Elite

Division: 7TH GRADE

Nebraska Select - Connor

Division: 16U/10TH

Nebraska Select - Kaminski

Division: 15U/9TH

Nebraska Select - Nannen

Division: 15U/9TH

Nebraska Select - Novacek

Division: 8TH GRADE

Nebraska Select - Salsman

Division: 8TH GRADE

Nebraska Select - Tegtmeir

Division: 15U/9TH

OSA Crusaders

Division: 8TH GRADE

OSA Crusaders

Division: 7TH GRADE

OSA Laborde 6th

Division: 6TH GRADE

OSA Mosser 5th

Division: 5TH GRADE

OSA National Altenhofen 8th

Division: 8TH GRADE

OSA National Boltz 5th

Division: 5TH GRADE

OSA National Brewer 5th

Division: 5TH GRADE

OSA National Brewer 8th

Division: 8TH GRADE

OSA National Burt 15U

Division: 15U/9TH

OSA National Dada 4th

Division: 4TH GRADE

OSA National Eickman 6th

Division: 6TH GRADE

OSA National Freeman 15U

Division: 15U/9TH

OSA National Jones 3rd

Division: 3RD GRADE

OSA National Padilla 17U

Division: 17U/11TH

OSA National Roubicek 16U

Division: 16U/10TH

OSA National Sieg 6th

Division: 6TH GRADE

OSA National Sieg 7th

Division: 7TH GRADE

OSA National Thompson 3rd

Division: 3RD GRADE

OSA National Travis 7th

Division: 7TH GRADE

PAC Blue

Division: 15U/9TH

SHOtime 15U

Division: 15U/9TH

SHOtime 16U

Division: 16U/10TH

Show Me State Warriors

Division: 15U/9TH

SW Iowa Select

Division: 15U/9TH

SW Iowa Select Black

Division: 16U/10TH

SW Iowa Select White

Division: 16U/10TH

SW Minnesota Stars

Division: 17U/11TH

SW Minnesota Stars

Division: 16U/10TH

Team Factory Black 5th

Division: 5TH GRADE

Team Factory Black 6th

Division: 6TH GRADE

Team Factory Black Gomez 17U

Division: 17U/11TH

Team Factory Black Kuhn 16U

Division: 16U/10TH

Team Factory Black McIntosh 15U

Division: 15U/9TH

Team Factory Black Pope 16U

Division: 16U/10TH

Team Factory Gold 4th

Division: 4TH GRADE

Team Factory Gold 5th

Division: 5TH GRADE

Team Iowa 15u Elite

Division: 15U/9TH

Team Iowa 16u Elite

Division: 16U/10TH

Team Iowa 17u Elite

Division: 17U/11TH

Team Iowa Blue

Division: 8TH GRADE

Team KC

Division: 15U/9TH

Team KC

Division: 16U/10TH

Team KC Grey

Division: 17U/11TH

Team KC Silver

Division: 17U/11TH

TNE 8th

Division: 8TH GRADE

Victory Ministry 15U

Division: 15U/9TH

Victory Ministry 16U Blue

Division: 16U/10TH

Victory Ministry 16U Orange

Division: 16U/10TH

Victory Ministry 17U

Division: 17U/11TH

Waterloo Salvation

Division: 16U/10TH

Waterloo Salvation

Division: 17U/11TH

Wisconsin Academy - Nelson

Division: 16U/10TH

Wisconsin Academy - Noll

Division: 17U/11TH

WOTN-Bertsch

Division: 16U/10TH

WOTN-Davis

Division: 17U/11TH

WOTN-Erickson

Division: 15U/9TH

WOTN-Jonas

Division: 17U/11TH

No available teams!

Filter

Item(s)

Annual Premium Subscription

$19.99 $7.50/mo.

Save $149.88 compared to the monthly option

Includes 5 free downloads/mo. ($80 value)

$90

Total

$90/year

To purchase a subscription please enter your payment information.

Payment Info

Visa Mastercard American Express Discover

By signing up, you agree to BallerTV's Terms of Use and Privacy Policy. Subscription plans will auto-renew unless you cancel. Cancel anytime.

There was a problem with your order

We could not process your order.

Loading