Nike Hoop Summit Spring Showcase

by Hoop Salem

Beaverton, OR

Apr 13-14

Teams
Scheduled
Replay

3D Basketball

Division: 17u

509 elite 2020

Division: 17u

ABA

Division: 17u

Bay Area Mambas

Division: 17u

Bay City Warriors 17s

Division: 17u

Black Hills

Division: 17u

Boise Flite 20

Division: 17u

Boise Slam

Division: 17u

Clutch Basketball

Division: 17u

D-1 Elite

Division: 17u

Deep III (Desmond)

Division: 17u

Deep III (Gilbert)

Division: 17u

Deep III (Nelson)

Division: 17u

Dribble Drive 17U Black

Division: 17u

Eastern Washington Elite Red

Division: 17u

Elite 24

Division: 17u

Fly Select Perrault

Division: 17u

Fly Select White

Division: 17u

Fly Select Williams

Division: 17u

FRH Thunder

Division: 17u

Hoop CWS Black

Division: 17u

Hoop CWS Red

Division: 17u

Hoop Dreams Idaho

Division: 17u

Hoop LIfe

Division: 17u

Hoop Salem 17u

Division: 17u

Hoop Salem Select

Division: 17u

Hoop Salem Varsity

Division: 17u

JDUB Club

Division: 17u

Junior Coyotes U17

Division: 17u

Kent elite 2020

Division: 17u

Local Hoops

Division: 17u

LocalHOOPS 17u

Division: 17u

Maeko

Division: 17u

NIE

Division: 17u

North City 2020

Division: 17u

North Idaho

Division: 17u

Northwest Coastal Elite 17U

Division: 17u

OBC Blue

Division: 17u

OBC Gold

Division: 17u

PNW Sixers 17U Black

Division: 17u

PNW Sixers 17U Red

Division: 17u

Prestige Basketball

Division: 17u

Rose city basketball

Division: 17u

Seattle Rotary 17u EYBL

Division: 17u

Seattle Select High Academic

Division: 17u

Select Black

Division: 17u

Select Grey

Division: 17u

Select White

Division: 17u

South Sound Roots Academy

Division: 17u

T.C. Hoops

Division: 17u

Team Arsenal Select (Fochman)

Division: 17u

Team Arsenal Select (Jack)

Division: 17u

Team Flight Black

Division: 17u

Team Flight Green

Division: 17u

Team Fly

Division: 17u

Team Jones(Hedgecock/Baugher)

Division: 17u

Team Jones(Ogles)

Division: 17u

Team P.U.S.H. 17U Black

Division: 17u

Team PUSH 17U Red

Division: 17u

UpTempo 17U Black

Division: 17u

Valley Hoops

Division: 17u

Washington Supreme - Purple

Division: 17u

503 Select

Division: 16u

509 Elite Blue

Division: 16u

509 Elite X

Division: 16u

AAP

Division: 16u

AAP Select

Division: 16u

Bay City Warriors 16 Blue

Division: 16u

Bay City Warriors 16 Blue

Division: 16u

Bay City Warriors 16 Gold

Division: 16u

Bay City Warriors 16s

Division: 16u

Boise Slam Black

Division: 16u

Clutch Basketball 16u Blue

Division: 16u

Clutch Basketball 16u White

Division: 16u

D-1 Elite

Division: 16u

Eastern Washington Elite Grey

Division: 16u

Eastern Washington Elite White

Division: 16u

Elite 24

Division: 16u

Fly Select Jackson

Division: 16u

Hoopaholics

Division: 16u

Hoop CWS Black

Division: 16u

Hoop CWS Red

Division: 16u

Hoop Salem 16u

Division: 16u

Hoop Salem 16u Select

Division: 16u

JDUB Club

Division: 16u

JDUB Club Blue

Division: 16u

LocalHOOPS 16u Alpha

Division: 16u

LocalHOOPS 16u Delta

Division: 16u

Maeko

Division: 16u

North City 16U Blue

Division: 16u

North City 2021

Division: 16u

Northwest Coastal Elite 16U

Division: 16u

OTT

Division: 16u

Pacific Rim Basketball

Division: 16u

Portland Basketball Academy

Division: 16u

Regulators

Division: 16u

Rose city basketball "blue"

Division: 16u

Rose city basketball "red"

Division: 16u

Rose City Rebels

Division: 16u

San Francisco Soldiers

Division: 16u

Seattle Rotary 16u EYBL

Division: 16u

Seattle Rotary 16U Select

Division: 16u

Seattle Select High Academic

Division: 16u

Select Blue

Division: 16u

Select Green

Division: 16u

Select Maroon

Division: 16u

Select Red

Division: 16u

Special Ops

Division: 16u

Team Arsenal Black

Division: 16u

Team Arsenal Elite

Division: 16u

Team Arsenal Select

Division: 16u

Team Jones(Fuentes)

Division: 16u

Team Sabonis

Division: 16u

The Program Red

Division: 16u

The Program White

Division: 16u

UpTempo 16U Black

Division: 16u

Washington Supreme - Orange

Division: 16u

West Academy

Division: 16u

AAP

Division: 15u

Bay City Warriors 15 Blue

Division: 15u

Bay City Warriors 15s

Division: 15u

Bend Basketball

Division: 15u

Boise Slam Black

Division: 15u

Boise Slam Green

Division: 15u

Club Sports Academy 2022

Division: 15u

C.O.B Hawks

Division: 15u

D-1 Elite

Division: 15u

Eastern Washington Elite Blue

Division: 15u

Eastern Washington Elite Gold

Division: 15u

Elite 24- Calvert

Division: 15u

Elite 24- Terry

Division: 15u

FCP SW WA

Division: 15u

Fly Select Jones

Division: 15u

Hoop CWS Black

Division: 15u

Hoop CWS Red

Division: 15u

Hoop Dreams Idaho Black

Division: 15u

Hoop Dreams Idaho Blue

Division: 15u

Hoop Salem 2022

Division: 15u

Inner City Basketball

Division: 15u

JDUB Club

Division: 15u

Lakers

Division: 15u

LocalHOOPS 15u Alpha

Division: 15u

Maeko

Division: 15u

MBA Hoops Gold

Division: 15u

MBA Hoops Purple

Division: 15u

North City 15U Blue

Division: 15u

North City 2022

Division: 15u

Northwest Coastal Elite 15U

Division: 15u

OBC Gold

Division: 15u

Pacific Rim Basketball

Division: 15u

Rose City Rebels 15u

Division: 15u

Seattle Rotary 15U EYBL

Division: 15u

Seattle Select High Academic

Division: 15u

Select Purple

Division: 15u

Select Yellow

Division: 15u

Sherwood- Bowmen

Division: 15u

South Sound Roots Academy

Division: 15u

Team Arsenal Black

Division: 15u

Team Arsenal Select

Division: 15u

Team Flight Black

Division: 15u

Team Flight Green

Division: 15u

Team Jones(Ratliff)

Division: 15u

Team Montana

Division: 15u

Team PUSH

Division: 15u

Team PUSH 15U Black

Division: 15u

Team Solid Basektball

Division: 15u

UpTempo 15U Black

Division: 15u

Washington Supreme - Orange

Division: 15u

Washington Supreme - Purple

Division: 15u

AAP

Division: 14u-8th Grade Boys

AAP Select Green

Division: 14u-8th Grade Boys

AAP Select Orange

Division: 14u-8th Grade Boys

Bay City 14U Select

Division: 14u-8th Grade Boys

Bay City 8th black

Division: 14u-8th Grade Boys

Bay City 8th Red

Division: 14u-8th Grade Boys

Boise Slam Green

Division: 14u-8th Grade Boys

Dribble Drive 14U Black

Division: 14u-8th Grade Boys

Eastern Washington Elite - B4B

Division: 14u-8th Grade Boys

Eastern Washington Elite Green

Division: 14u-8th Grade Boys

Eastern Washington Elite Silver

Division: 14u-8th Grade Boys

Go Hard

Division: 14u-8th Grade Boys

Hoop Salem Pharoh

Division: 14u-8th Grade Boys

Inner City Basketball

Division: 14u-8th Grade Boys

Maeko

Division: 14u-8th Grade Boys

MBA Hoops

Division: 14u-8th Grade Boys

ML20 Enforcers

Division: 14u-8th Grade Boys

North City 2023

Division: 14u-8th Grade Boys

OABC

Division: 14u-8th Grade Boys

Overtime Training - OTT

Division: 14u-8th Grade Boys

Rose city basketball

Division: 14u-8th Grade Boys

Seattle Select High Academic

Division: 14u-8th Grade Boys

Select Gold

Division: 14u-8th Grade Boys

South Sound Roots Academy

Division: 14u-8th Grade Boys

Team Aaron Brooks Green

Division: 14u-8th Grade Boys

Team aaron Brooks Yellow

Division: 14u-8th Grade Boys

Team Fly 8th Waddell

Division: 14u-8th Grade Boys

Team Fly Jarrett

Division: 14u-8th Grade Boys

Team Fly Stewart

Division: 14u-8th Grade Boys

Team PUSH 14U

Division: 14u-8th Grade Boys

Team Solid Basketball East

Division: 14u-8th Grade Boys

Team Solid Basketball West

Division: 14u-8th Grade Boys

The Program 14u

Division: 14u-8th Grade Boys

Total Package14U

Division: 14u-8th Grade Boys

Warrior Prep

Division: 14u-8th Grade Boys

West Academy

Division: 14u-8th Grade Boys

Bay City 13U Select

Division: 13u-7th Grade Boys

Bay City 7th red

Division: 13u-7th Grade Boys

Boise Slam

Division: 13u-7th Grade Boys

Built4Ball

Division: 13u-7th Grade Boys

DENY Basketball

Division: 13u-7th Grade Boys

FAST

Division: 13u-7th Grade Boys

FOH Seattle 7th

Division: 13u-7th Grade Boys

Hoop Salem 2024

Division: 13u-7th Grade Boys

Hoop Salem Hoffman

Division: 13u-7th Grade Boys

Hoop Salem Mike

Division: 13u-7th Grade Boys

Inner City Basketball

Division: 13u-7th Grade Boys

MBA Hoops Gold

Division: 13u-7th Grade Boys

MBA Hoops Purple

Division: 13u-7th Grade Boys

Nor Cal Bucks

Division: 13u-7th Grade Boys

NW Lightning

Division: 13u-7th Grade Boys

Pacific Rim Basketball

Division: 13u-7th Grade Boys

Renton Red

Division: 13u-7th Grade Boys

Sagebrush Hoops

Division: 13u-7th Grade Boys

Seattle Select High Academic

Division: 13u-7th Grade Boys

Super Skills Elite

Division: 13u-7th Grade Boys

Team Arsenal Black

Division: 13u-7th Grade Boys

Team Fly 13U - A

Division: 13u-7th Grade Boys

Team Fly Max

Division: 13u-7th Grade Boys

Team Solid Basektball

Division: 13u-7th Grade Boys

The Program

Division: 13u-7th Grade Boys

Thunder

Division: 13u-7th Grade Boys

Total Package13U

Division: 13u-7th Grade Boys

UpTempo 7th Black

Division: 13u-7th Grade Boys

West Academy

Division: 13u-7th Grade Boys

Westcoast Select 2024

Division: 13u-7th Grade Boys

Bay City 12U Select

Division: 12u-6th Grade Boys

Bay City 6th red

Division: 12u-6th Grade Boys

Boise Slam

Division: 12u-6th Grade Boys

Built4Ball

Division: 12u-6th Grade Boys

Library Falcons

Division: 12u-6th Grade Boys

Maeko

Division: 12u-6th Grade Boys

NW Lightning

Division: 12u-6th Grade Boys

Overtime Training - OTT

Division: 12u-6th Grade Boys

PFB Elite 2025

Division: 12u-6th Grade Boys

Rain City Splash

Division: 12u-6th Grade Boys

Seattle Select High Academic

Division: 12u-6th Grade Boys

South Sound Roots Academy

Division: 12u-6th Grade Boys

Team Fly 12U

Division: 12u-6th Grade Boys

Team Fly Devante

Division: 12u-6th Grade Boys

Team Fly Petragallo

Division: 12u-6th Grade Boys

Team Solid Basektball

Division: 12u-6th Grade Boys

THE Program 12U

Division: 12u-6th Grade Boys

West Academy

Division: 12u-6th Grade Boys

Wolfpack

Division: 12u-6th Grade Boys

Young Gunz

Division: 12u-6th Grade Boys

AND ONE

Division: 11u-5th Grade Boys

Bay City 11U Select

Division: 11u-5th Grade Boys

Bay City 5th Black

Division: 11u-5th Grade Boys

FOH Seattle 5th

Division: 11u-5th Grade Boys

Idaho Stars

Division: 11u-5th Grade Boys

North City 2026

Division: 11u-5th Grade Boys

Portland Bulldogs (5)

Division: 11u-5th Grade Boys

South Sound Roots Academy

Division: 11u-5th Grade Boys

Team Fly 11U

Division: 11u-5th Grade Boys

Team Fly 5th Waddell

Division: 11u-5th Grade Boys

Team Solid Basektball

Division: 11u-5th Grade Boys

THE Program 11U

Division: 11u-5th Grade Boys

Valley ELITE

Division: 11u-5th Grade Boys

Young Gunz

Division: 11u-5th Grade Boys

AND ONE

Division: 10u-4th Grade Boys

Bay City 10U Select

Division: 10u-4th Grade Boys

Bay City 9U Select

Division: 10u-4th Grade Boys

Hoop Salem

Division: 10u-4th Grade Boys

PFB Elite 2027

Division: 10u-4th Grade Boys

Portland Bulldogs (4)

Division: 10u-4th Grade Boys

Renton Red

Division: 10u-4th Grade Boys

Rose City Rebels 10u

Division: 10u-4th Grade Boys

Team Fly 4th

Division: 10u-4th Grade Boys

Team Fly 9U

Division: 10u-4th Grade Boys

Team Fuego

Division: 10u-4th Grade Boys

Team Jones 9U (Amaya)

Division: 10u-4th Grade Boys

No available teams!

Live Now

00
more live games

Future Games

00
more future games

Nothing scheduled yet!

Recently Played

465
more past games

No available replays!

Event Filters

Clear Filter

Team

Division

Day

Court

Filter

Loading