Event Filters

Clear Filters

Team

Division

Day

Venue + Court

Venue

Court

President's Day Tournament of Champions (2019)

by Hoop Source

Portland, OR

Feb 16-18, 2019

Teams
Highlights
Replays

Saturday Cascade MS will not be covered. Hockinson Community Center will not be covered on Sunday.

Saturday Cascade MS will not be covered. Hockinson Community Center will not be covered on Sunday.

1on1 Basketball

Division: Boys - 3rd Grade (D3)

1on1 Basketball (4/5)

Division: Boys - 5th Grade (D3)

208 Mayhem

Division: Boys - 8th Grade (D3)

24/7

Division: Girls - 8th Grade (D2)

509 Ballerz

Division: Boys - 2nd Grade (Combo)

509 Ballerz

Division: Boys - 3rd Grade (D2)

509 Insanty Flight

Division: Boys - 3rd Grade (D3)

907 THU ENT Hoopers

Division: Boys - 5th Grade (D2)

907 THU ENT Hoopers

Division: Girls - 8th Grade (D2)

90TEN

Division: Boys - 6th Grade (D2)

AAP

Division: Boys - 8th Grade (D1)

Abernathy Eagles

Division: Girls - 5th Grade (D2/D3)

Advanced (A2) Athletics

Division: Boys - 7th Grade (D1)

AK Elite

Division: Boys - 7th Grade (D2)

All Out Basketball Hype

Division: Girls - 8th Grade (D2)

Aloha (7/8)

Division: Girls - 8th Grade (D3)

Arizona Rebels (Blue)

Division: Girls - 8th Grade (D2)

Arizona Rebels (Silver)

Division: Girls - 7th Grade (D3)

AthElite

Division: Girls - 5th Grade (D1)

AthElite

Division: Boys - 5th Grade (D3)

AthElite

Division: Girls - 6th Grade (D2)

AthElite

Division: Boys - 6th Grade (D2)

AthElite

Division: Girls - 4th Grade (D2/D3)

AthElite (3/4)

Division: Boys - 4th Grade (D3)

AthElite (4)

Division: Boys - 4th Grade (D3)

AU Savages

Division: Boys - 6th Grade (D2)

Autobots

Division: Boys - 2nd Grade (Combo)

AVAC Ballerz

Division: Boys - 8th Grade (D1)

AVAC Hawk Hoops

Division: Boys - 6th Grade (D3)

AVAC Hawk Hoops

Division: Boys - 3rd Grade (D1)

AVAC Hawk Hoops

Division: Boys - 7th Grade (D2)

AVAC Hawk Hoops (Black)

Division: Boys - 5th Grade (D2)

AVAC Hawk Hoops (Black)

Division: Boys - 8th Grade (D1)

AVAC Hawk Hoops (Orange)

Division: Boys - 5th Grade (D3)

AVAC Hawk Hoops (White)

Division: Boys - 8th Grade (D2: Pacific)

AZ Legends

Division: Boys - 7th Grade (D1)

AZ MonStarz

Division: Boys - 6th Grade (D1)

AZ MonStarz (Blue)

Division: Boys - 5th Grade (D3)

AZ MonStarz (Gold)

Division: Boys - 5th Grade (D1)

AZ Storm (Black)

Division: Boys - 5th Grade (D1)

AZ Storm (Black)

Division: Boys - 6th Grade (D1)

AZ Storm (Black)

Division: Boys - 7th Grade (D1)

Barlow

Division: Girls - 8th Grade (D1)

Bay Area Clippers

Division: Boys - 6th Grade (D2)

Bay Area Eagles

Division: Boys - 5th Grade (D3)

Bay Area Power

Division: Boys - 6th Grade (D1)

Bay Area Roaddawgs

Division: Boys - 5th Grade (D3)

Bend

Division: Boys - 8th Grade (D2: Atlantic)

Billups Elite (2023)

Division: Boys - 8th Grade (D1)

Billups Elite (2026)

Division: Boys - 5th Grade (D1)

Blue Chip Nation (Black)

Division: Boys - 7th Grade (D1)

Blue Chip Nation (Gold)

Division: Boys - 8th Grade (D3)

Blue Chip Nation (Platinum)

Division: Boys - 8th Grade (D1)

Boise

Division: Boys - 4th Grade (D3)

Boise Break

Division: Boys - 7th Grade (D2)

Boise Slam

Division: Boys - 6th Grade (D1)

Boise Slam

Division: Boys - 6th Grade (D2)

Boise Slam

Division: Girls - 7th Grade (D1)

Boise Slam

Division: Boys - 3rd Grade (D1)

Boise Slam

Division: Boys - 7th Grade (D1)

Boise Slam (Black)

Division: Boys - 4th Grade (D3)

Boise Slam (Black)

Division: Boys - 5th Grade (D3)

Boise Slam (Black)

Division: Girls - 8th Grade (D3)

Boise Slam (Black)

Division: Boys - 8th Grade (D2: Pacific)

Boise Slam (Green)

Division: Boys - 5th Grade (D2)

Boise Slam (Green)

Division: Boys - 8th Grade (D1)

Boise Slam (Green)

Division: Boys - 4th Grade (D1)

Boise Slam (Green)

Division: Girls - 8th Grade (D2)

Boise Slam (White)

Division: Boys - 8th Grade (D3)

Built4Ball

Division: Boys - 8th Grade (D1)

California Bearcats (14U)

Division: Boys - 8th Grade (D2: Atlantic)

Cal Stars (I)

Division: Girls - 8th Grade (D1)

Cal Stars (II)

Division: Girls - 8th Grade (D2)

Cal Supreme

Division: Boys - 8th Grade (D1)

Cal Supreme

Division: Boys - 7th Grade (D1)

Camas (Black)

Division: Boys - 6th Grade (D3)

Camas (Black)

Division: Boys - 8th Grade (D3)

Camas (Black)

Division: Boys - 7th Grade (D3)

Camas (Black)

Division: Boys - 4th Grade (D3)

Camas (Bunch) (4/5)

Division: Girls - 5th Grade (D2/D3)

Camas (Buzzell) (7/8)

Division: Girls - 8th Grade (D3)

Camas (Parker)

Division: Girls - 5th Grade (D2/D3)

Camas (Red)

Division: Boys - 8th Grade (D3)

Camas (Red)

Division: Boys - 6th Grade (D2)

Camas (Red)

Division: Boys - 4th Grade (D2)

Camas (Red)

Division: Boys - 7th Grade (D3)

Camas (Red)

Division: Boys - 5th Grade (D3)

Camas (Rerick)

Division: Girls - 7th Grade (D2)

Camas (Williams)

Division: Girls - 8th Grade (D2)

Central Washington Select

Division: Boys - 8th Grade (D2: Atlantic)

Chrome Elite

Division: Boys - 7th Grade (D3)

City Ballers

Division: Boys - 4th Grade (D1)

City Ballers

Division: Boys - 6th Grade (D1)

City Ballers

Division: Boys - 8th Grade (D1)

Cleveland (Green)

Division: Girls - 7th Grade (D2)

Cleveland Warriors

Division: Girls - 6th Grade (D3)

Cloud 9 Iron Lyncs

Division: Boys - 8th Grade (D2: Atlantic)

Clutch Basketball (WA)

Division: Boys - 8th Grade (D2: Pacific)

Clutch (Cobalt)

Division: Boys - 3rd Grade (D3)

Clutch (Crimson)

Division: Girls - 8th Grade (D2)

Clutch (Maroon)

Division: Girls - 5th Grade (D2/D3)

Clutch (Navy)

Division: Boys - 5th Grade (D1)

Clutch (Rose)

Division: Girls - 8th Grade (D1)

Clutch (Scarlet)

Division: Girls - 7th Grade (D3)

Colorado Hawks

Division: Boys - 7th Grade (D2)

Columbia River

Division: Boys - 5th Grade (D2)

Commit360

Division: Boys - 6th Grade (D2)

CO Premier U13 National (Red)

Division: Boys - 7th Grade (D1)

CP3

Division: Boys - 8th Grade (D1)

Crossover

Division: Boys - 4th Grade (D1)

CSA Elite (4/5)

Division: Boys - 5th Grade (D3)

Curt Maberry Farm

Division: Boys - 5th Grade (D2)

CV Hornets (Williams)

Division: Boys - 8th Grade (D2: Atlantic)

D-BLOCK

Division: Boys - 8th Grade (D2: Pacific)

D-BLOCK

Division: Boys - 6th Grade (D2)

DENY Basketball

Division: Boys - 7th Grade (D1)

Dream Catchers (5/6)

Division: Girls - 6th Grade (D3)

Drill For Skill Spartans

Division: Boys - 7th Grade (D2)

DT Northwest Heat (7/8)

Division: Girls - 8th Grade (D2)

Dynasty (Black)

Division: Boys - 8th Grade (D2: Atlantic)

Dynasty (Red)

Division: Boys - 6th Grade (D1)

Dynasty (Red)

Division: Boys - 8th Grade (D1)

Eastbay Soldiers

Division: Boys - 7th Grade (D3)

Eastbay Soldiers

Division: Boys - 8th Grade (D3)

Eastbay Soldiers

Division: Boys - 5th Grade (D3)

Eastern Washington Select

Division: Girls - 7th Grade (D1)

Eastside Hoops

Division: Boys - 7th Grade (D2)

Eastside Sonics

Division: Boys - 6th Grade (D2)

EBO

Division: Boys - 8th Grade (D1)

ECBA Pioneers (Baskett)

Division: Boys - 7th Grade (D1)

ECBA Pioneers (Jones)

Division: Boys - 8th Grade (D2: Pacific)

Elite (Black)

Division: Boys - 8th Grade (D2: Atlantic)

Elite (Black)

Division: Boys - 7th Grade (D1)

Elite (Grey)

Division: Boys - 4th Grade (D1)

Elite Roadrunners

Division: Boys - 8th Grade (D1)

ER Future Jags

Division: Boys - 7th Grade (D3)

ER Jags

Division: Boys - 8th Grade (D3)

Evolution Greyhounds

Division: Girls - 8th Grade (D1)

Exum Elite

Division: Boys - 8th Grade (D1)

Fairbanks Grizzlies (2023)

Division: Girls - 8th Grade (D2)

Federal Way Warriors

Division: Boys - 5th Grade (D3)

Federal Way Warriors

Division: Boys - 5th Grade (D1)

Federal Way Warriors

Division: Boys - 7th Grade (D1)

Fenix Seattle

Division: Boys - 7th Grade (D3)

Fenix Seattle (Gold)

Division: Boys - 6th Grade (D3)

Fenix Seattle (Premier)

Division: Boys - 6th Grade (D2)

FOE

Division: Boys - 5th Grade (D1)

FOH Seattle

Division: Girls - 7th Grade (D1)

FOH Seattle

Division: Boys - 5th Grade (D1)

FOH Seattle

Division: Boys - 8th Grade (D1)

FOH Seattle

Division: Boys - 4th Grade (D1)

Franklin (White)

Division: Boys - 6th Grade (D3)

Franklin (White)

Division: Girls - 6th Grade (D2)

Galaxy Elite

Division: Boys - 7th Grade (D3)

Gamepoint 12U Elite

Division: Boys - 6th Grade (D2)

Gamepoint 14U Elite

Division: Boys - 8th Grade (D2: Atlantic)

GBoGN

Division: Boys - 6th Grade (D2)

Genesis Hoops 12U (Black)

Division: Boys - 6th Grade (D2)

Genesis Hoops 14U (Black)

Division: Boys - 8th Grade (D2: Pacific)

Gladstone Gladiators

Division: Girls - 8th Grade (D1)

Global Basketball

Division: Boys - 7th Grade (D2)

Go Hard Basketball

Division: Boys - 6th Grade (D2)

Go Hard Basketball

Division: Boys - 8th Grade (D2: Atlantic)

Go Hard Basketball

Division: Boys - 5th Grade (D2)

Go Hard Basketball

Division: Boys - 7th Grade (D2)

Grant Generals (Blue)

Division: Girls - 6th Grade (D2)

Grant Generals (Blue)

Division: Boys - 8th Grade (D2: Atlantic)

Grassroots Elite (Canada)

Division: Boys - 8th Grade (D1)

Gresham Gophers

Division: Boys - 4th Grade (D3)

Hard Knox Premier

Division: Boys - 8th Grade (D1)

Hardwood Elite

Division: Boys - 7th Grade (D1)

Hardwood Elite

Division: Boys - 5th Grade (D1)

Hardwood Elite

Division: Boys - 8th Grade (D1)

Hardwood Elite

Division: Boys - 6th Grade (D1)

Havoc

Division: Boys - 8th Grade (D2: Atlantic)

Hawaii Heat

Division: Boys - 7th Grade (D1)

HD Basketball

Division: Girls - 5th Grade (D1)

HHC (Hillander)

Division: Boys - 8th Grade (D2: Atlantic)

HOLLA

Division: Girls - 8th Grade (D1)

Hoop Dreams (Idaho)

Division: Girls - 5th Grade (D1)

Hoop Dreams (Idaho)

Division: Girls - 8th Grade (D1)

Hoop Dreams (Idaho)

Division: Girls - 4th Grade (D1)

Idaho Elite

Division: Boys - 7th Grade (D2)

Idaho Elite

Division: Boys - 5th Grade (D1)

Idaho Hoop Dreams (Black)

Division: Boys - 7th Grade (D2)

IE Northwest

Division: Boys - 8th Grade (D2: Pacific)

In Motion

Division: Girls - 4th Grade (D2/D3)

IS3

Division: Boys - 8th Grade (D3)

JR Athletics

Division: Boys - 8th Grade (D3)

Jr. Hot Shots

Division: Girls - 6th Grade (D1)

Jr. Lava Bears

Division: Boys - 8th Grade (D2: Atlantic)

KBC Braves

Division: Girls - 4th Grade (D1)

KBC Braves (II)

Division: Girls - 4th Grade (D2/D3)

KBC Braves (III)

Division: Girls - 4th Grade (D2/D3)

KBC Flight

Division: Boys - 8th Grade (D2: Atlantic)

Kelso (HHC)

Division: Boys - 7th Grade (D3)

Kelso (HHC)

Division: Boys - 8th Grade (D2: Atlantic)

Kennewick Crush (Black)

Division: Girls - 6th Grade (D1)

Kent Elite

Division: Girls - 5th Grade (D2/D3)

Kent Elite

Division: Girls - 6th Grade (D3)

Kent Elite

Division: Girls - 4th Grade (D2/D3)

Kent Elite (2024)

Division: Boys - 7th Grade (D2)

L4

Division: Boys - 5th Grade (D2)

LA Blue Chip Academy

Division: Boys - 7th Grade (D2)

Lady Elite

Division: Girls - 5th Grade (D1)

Lady Elite

Division: Girls - 8th Grade (D1)

Lady Elite

Division: Girls - 6th Grade (D1)

Lady Elite (3/4)

Division: Girls - 4th Grade (D1)

Lady Inland

Division: Girls - 8th Grade (D2)

Lady PURE

Division: Girls - 8th Grade (D1)

Lady PURE

Division: Girls - 7th Grade (D1)

Lady PURE

Division: Girls - 5th Grade (D1)

Lady PURE

Division: Girls - 4th Grade (D1)

Lady Team Blackout

Division: Girls - 6th Grade (D2)

Lakeridge Pacers

Division: Boys - 7th Grade (D2)

Legacy Basketball (I)

Division: Boys - 8th Grade (D2: Atlantic)

Legacy Basketball (II)

Division: Boys - 8th Grade (D3)

Local Hoops

Division: Boys - 6th Grade (D2)

Local Hoops

Division: Boys - 5th Grade (D1)

Locker Room

Division: Boys - 4th Grade (D2)

Longview Thunder

Division: Girls - 7th Grade (D2)

Lynden Legends

Division: Boys - 7th Grade (D2)

MAC (Black)

Division: Boys - 5th Grade (D2)

Madison (Keith)

Division: Girls - 7th Grade (D3)

Magical Moves

Division: Girls - 8th Grade (D2)

Marcus Smart YGC36 (2023)

Division: Boys - 8th Grade (D1)

Matt Barnes Elite

Division: Boys - 8th Grade (D2: Pacific)

Matt Barnes Elite

Division: Boys - 6th Grade (D3)

MC Heat

Division: Boys - 8th Grade (D2: Atlantic)

MC Heat

Division: Boys - 6th Grade (D2)

Mega 1 Ballers

Division: Boys - 7th Grade (D1)

Mo Hustle (AJ)

Division: Boys - 8th Grade (D3)

Mo Hustle (Kosta)

Division: Boys - 4th Grade (D3)

Mo Hustle (Nate)

Division: Boys - 6th Grade (D3)

Mountainside Mavericks

Division: Boys - 6th Grade (D3)

MV Thunder (Blue)

Division: Boys - 7th Grade (D2)

MV Thunder (Green)

Division: Boys - 7th Grade (D3)

MW Prospects

Division: Boys - 8th Grade (D2: Atlantic)

MW Prospects

Division: Boys - 6th Grade (D1)

NCA ELITE (13U)

Division: Boys - 7th Grade (D2)

Next Level (208)

Division: Boys - 8th Grade (D2: Atlantic)

Nike Team NW (JR EYB)

Division: Girls - 6th Grade (D1)

NM Heat

Division: Boys - 8th Grade (D1)

NM Heat (Black)

Division: Boys - 8th Grade (D2: Atlantic)

NorCal Power (Blue)

Division: Boys - 7th Grade (D3)

NorCal Power (Orange)

Division: Boys - 7th Grade (D2)

NorCal Tar Heels

Division: Boys - 7th Grade (D2)

NorCal Tar Heels

Division: Boys - 8th Grade (D1)

North Carolina

Division: Boys - 8th Grade (D2: Pacific)

Northwest Greyhounds Evo

Division: Boys - 8th Grade (D2: Atlantic)

Northwest Heat

Division: Girls - 6th Grade (D1)

NW Athletics

Division: Boys - 7th Grade (D1)

NW Stars

Division: Girls - 8th Grade (D1)

NW Stars

Division: Girls - 7th Grade (D1)

NW Stars (4/5)

Division: Girls - 5th Grade (D1)

NW Stars (Navy)

Division: Girls - 6th Grade (D1)

NW Stars (White)

Division: Girls - 6th Grade (D2)

NW Thunder Hoops

Division: Boys - 6th Grade (D2)

NW Thunder Hoops

Division: Boys - 5th Grade (D2)

NW Thunder Hoops

Division: Girls - 7th Grade (D1)

NY Gauchos

Division: Boys - 7th Grade (D1)

NY Gauchos

Division: Boys - 6th Grade (D1)

Oakland Rebels (Black)

Division: Boys - 8th Grade (D1)

Oakland Rebels (Black)

Division: Boys - 7th Grade (D1)

Oakland Rebels (Red)

Division: Boys - 6th Grade (D1)

Oakland Rebels (Red)

Division: Boys - 8th Grade (D2: Pacific)

Oakland Rebels (Silver)

Division: Boys - 8th Grade (D2: Atlantic)

Oakland Rebels (White)

Division: Boys - 5th Grade (D2)

Oaktown Hoyas

Division: Boys - 6th Grade (D1)

OBC

Division: Boys - 8th Grade (D2: Atlantic)

Olympia Basketball Academy

Division: Boys - 3rd Grade (D2)

One Team Soldiers (12U)

Division: Boys - 6th Grade (D2)

Orange Crush

Division: Boys - 6th Grade (D3)

Oregon City Pioneer Elite

Division: Boys - 6th Grade (D3)

Outlawz

Division: Boys - 6th Grade (D1)

Outsiders

Division: Boys - 6th Grade (D2)

PAC

Division: Boys - 6th Grade (D1)

Payton’s Place (Black)

Division: Boys - 7th Grade (D2)

Payton’s Place (Elite)

Division: Boys - 6th Grade (D2)

Payton’s Place (Red)

Division: Boys - 4th Grade (D3)

PDX Ballers

Division: Boys - 5th Grade (D1)

PDX Elite

Division: Boys - 8th Grade (D1)

Port City Elite

Division: Boys - 7th Grade (D2)

Port City Elite

Division: Boys - 6th Grade (D2)

Port City Elite

Division: Boys - 4th Grade (D3)

Port City Elite

Division: Boys - 5th Grade (D3)

Portland Fire

Division: Boys - 5th Grade (D2)

Portland Flight

Division: Girls - 7th Grade (D2)

PowerHouse Hoops

Division: Boys - 7th Grade (D2)

PowerHouse (UAA)

Division: Boys - 8th Grade (D1)

Prostyle Hoop

Division: Boys - 5th Grade (D2)

ProStyle Hoop

Division: Boys - 4th Grade (D1)

Puyallup Nets

Division: Boys - 6th Grade (D2)

PWH

Division: Girls - 8th Grade (D1)

Reign City (13U)

Division: Boys - 7th Grade (D2)

Reign City (14U)

Division: Boys - 8th Grade (D2: Atlantic)

Renton Select

Division: Boys - 3rd Grade (D1)

Renton Select (Red)

Division: Boys - 4th Grade (D2)

Renton Select (Red)

Division: Boys - 7th Grade (D1)

Revup 2023 (Colorado)

Division: Boys - 8th Grade (D1)

Richland

Division: Boys - 8th Grade (D2: Pacific)

Richland Gunners

Division: Boys - 7th Grade (D2)

Rip City Nation

Division: Girls - 6th Grade (D2)

Rip City Nation

Division: Girls - 8th Grade (D2)

Rip City Reign

Division: Boys - 5th Grade (D3)

RMG Elite

Division: Boys - 4th Grade (D1)

Roosevelt (Black)

Division: Girls - 7th Grade (D3)

Roosevelt (Gold)

Division: Girls - 7th Grade (D3)

Running Rebels

Division: Boys - 5th Grade (D2)

Sac Legends

Division: Boys - 4th Grade (D2)

Sacramento Tornadoes

Division: Boys - 5th Grade (D2)

Sacramento Tornadoes

Division: Boys - 7th Grade (D2)

Sactown Sonics

Division: Boys - 5th Grade (D2)

Sagebrush Hoops

Division: Boys - 7th Grade (D1)

San Diego Prospects

Division: Boys - 6th Grade (D2)

San Diego Prospects

Division: Boys - 5th Grade (D2)

Savages (Gold)

Division: Boys - 6th Grade (D2)

Seaquake Warriors

Division: Girls - 5th Grade (D2/D3)

Seaquake Warriors

Division: Girls - 4th Grade (D2/D3)

Seattle Select High Academic

Division: Boys - 5th Grade (D1)

Seattle Select High Academic

Division: Boys - 7th Grade (D1)

Seattle Select High Academic

Division: Boys - 6th Grade (D1)

Seattle Select High Academic

Division: Boys - 8th Grade (D1)

Seattle Stars

Division: Boys - 6th Grade (D1)

Seattle Stars

Division: Boys - 8th Grade (D1)

Seattle Stars (Black)

Division: Boys - 7th Grade (D1)

Seattle Stars (Blue)

Division: Boys - 7th Grade (D2)

Selah

Division: Boys - 6th Grade (D2)

Sherwood Bowmen

Division: Boys - 8th Grade (D2: Pacific)

Sherwood (McCulloch)

Division: Girls - 7th Grade (D2)

Showtime

Division: Boys - 2nd Grade (Combo)

SJ All-Stars

Division: Boys - 8th Grade (D2: Pacific)

South Bay Magic Elite

Division: Boys - 4th Grade (D2)

South Bay Magic Elite

Division: Boys - 8th Grade (D3)

South Salem Saxons

Division: Boys - 8th Grade (D2: Atlantic)

Spokane Flight

Division: Boys - 7th Grade (D1)

Sprague

Division: Boys - 7th Grade (D2)

Sprague Olys

Division: Boys - 6th Grade (D2)

Sprague Olys

Division: Boys - 7th Grade (D3)

Summit Storm

Division: Boys - 7th Grade (D2)

Summit Storm

Division: Boys - 8th Grade (D2: Pacific)

Summit Storm

Division: Boys - 8th Grade (D3)

Summit Storm

Division: Boys - 7th Grade (D3)

Summit Storm

Division: Boys - 6th Grade (D2)

Sumner Basketball Academy

Division: Boys - 4th Grade (D3)

Sumner Basketball Academy

Division: Boys - 7th Grade (D2)

Sumner Basketball Academy

Division: Boys - 3rd Grade (D3)

Sumner Spartans

Division: Boys - 5th Grade (D2)

Sunset

Division: Girls - 6th Grade (D3)

Swoosh Elite

Division: Boys - 7th Grade (D1)

Tacoma

Division: Boys - 8th Grade (D2: Atlantic)

Tacoma Reign Elite

Division: Girls - 7th Grade (D1)

TCH

Division: Girls - 7th Grade (D1)

Team Arizona Black Elite

Division: Boys - 8th Grade (D1)

Team Arsenal 13U (Black)

Division: Boys - 7th Grade (D1)

Team Arsenal 13U (Black)

Division: Boys - 7th Grade (D1)

Team Baisy

Division: Girls - 5th Grade (D1)

Team Baisy

Division: Girls - 4th Grade (D1)

Team Baisy

Division: Girls - 6th Grade (D1)

Team Blaze

Division: Boys - 4th Grade (D2)

Team Bradley

Division: Boys - 7th Grade (D1)

Team Bradley

Division: Boys - 2nd Grade (Combo)

Team Bradley (Black)

Division: Boys - 6th Grade (D2)

Team Bradley (White)

Division: Boys - 6th Grade (D1)

Team Concept

Division: Boys - 8th Grade (D1)

Team Create National

Division: Boys - 8th Grade (D1)

Team Dojo

Division: Boys - 5th Grade (D1)

Team Fly (11U)

Division: Boys - 5th Grade (D1)

Team Fly (12U)

Division: Boys - 6th Grade (D1)

Team Fly (13U)

Division: Boys - 7th Grade (D1)

Team Fly (14U)

Division: Boys - 8th Grade (D2: Pacific)

Team Fly (9U)

Division: Boys - 3rd Grade (D1)

Team Fly (Devante)

Division: Boys - 4th Grade (D3)

Team Fly (Max)

Division: Boys - 7th Grade (D3)

Team Fly (Overton)

Division: Boys - 5th Grade (D3)

Team Fly (Perrault)

Division: Boys - 8th Grade (D2: Atlantic)

Team Fly (Petragallo)

Division: Boys - 6th Grade (D2)

Team Fly (Stewart)

Division: Boys - 8th Grade (D3)

Team Fly (Waddell)

Division: Boys - 8th Grade (D3)

Team F.O.E.

Division: Boys - 5th Grade (D1)

Team F.O.E.

Division: Boys - 4th Grade (D1)

Team F.O.E.

Division: Boys - 8th Grade (D2: Atlantic)

Team F.O.E.

Division: Boys - 7th Grade (D1)

Team Hardway

Division: Boys - 8th Grade (D3)

Team Hardway

Division: Boys - 7th Grade (D2)

Team Infinite

Division: Boys - 8th Grade (D2: Pacific)

Team Inland

Division: Boys - 3rd Grade (D2)

Team Legit

Division: Boys - 8th Grade (D1)

Team Loaded

Division: Boys - 8th Grade (D1)

Team Nikos (Black)

Division: Boys - 7th Grade (D2)

Team Nikos (Black)

Division: Boys - 4th Grade (D2)

Team Nikos (Black)

Division: Boys - 5th Grade (D2)

Team PURE

Division: Boys - 8th Grade (D1)

Team PURE

Division: Boys - 6th Grade (D1)

Team Thrill (UAA)

Division: Boys - 4th Grade (D1)

Team Thrill (UAA)

Division: Boys - 7th Grade (D1)

Team Thrill (UAA)

Division: Boys - 8th Grade (D1)

Team United

Division: Boys - 8th Grade (D1)

Team Xover

Division: Boys - 7th Grade (D2)

The Lab

Division: Boys - 8th Grade (D2: Atlantic)

The LAB

Division: Boys - 8th Grade (D2: Atlantic)

The LAB (Gold)

Division: Boys - 8th Grade (D3)

Thunder

Division: Boys - 3rd Grade (D2)

ThVille2023

Division: Boys - 8th Grade (D1)

Tigard

Division: Girls - 7th Grade (D1)

Tigard Tigers

Division: Boys - 6th Grade (D1)

Top Scholar Elite

Division: Boys - 8th Grade (D2: Atlantic)

Triple City Ballers

Division: Boys - 4th Grade (D2)

Triple City Ballers

Division: Boys - 5th Grade (D3)

Triple City Ballers

Division: Boys - 6th Grade (D2)

Triple City Ballers

Division: Boys - 2nd Grade (Combo)

T-Town Elite

Division: Boys - 4th Grade (D2)

T-Town Wildcats

Division: Girls - 4th Grade (D1)

Tucson Bulldogs

Division: Boys - 8th Grade (D2: Pacific)

Tucson Spartans

Division: Girls - 8th Grade (D3)

Tucson Spartans

Division: Boys - 8th Grade (D2: Atlantic)

Urban Sports

Division: Boys - 6th Grade (D3)

Utah Drive

Division: Boys - 7th Grade (D1)

Utah Drive

Division: Boys - 6th Grade (D1)

Utah Elite

Division: Boys - 4th Grade (D1)

Utah Elite

Division: Boys - 8th Grade (D1)

Utah Empire

Division: Boys - 8th Grade (D1)

Utah Titans

Division: Boys - 6th Grade (D1)

Vancouver Sports Club

Division: Boys - 7th Grade (D2)

Vancouver Sports Club

Division: Boys - 3rd Grade (D2)

Vancouver Sports Club

Division: Boys - 6th Grade (D2)

Varsity Hot Shots

Division: Girls - 7th Grade (D2)

Vegas Elite

Division: Boys - 7th Grade (D1)

Vertical Pursuit

Division: Boys - 4th Grade (D2)

Vertical Pursuit

Division: Boys - 6th Grade (D2)

Vision (Torres)

Division: Boys - 7th Grade (D2)

Washington Supreme

Division: Boys - 8th Grade (D1)

Washington Supreme

Division: Boys - 2nd Grade (Combo)

Washington Supreme (2024)

Division: Boys - 7th Grade (D1)

Washougal Lady Panthers

Division: Girls - 7th Grade (D3)

Washougal Lady Panthers

Division: Girls - 8th Grade (D3)

WCE (Wright)

Division: Boys - 8th Grade (D1)

West Linn (Amundson)

Division: Boys - 8th Grade (D3)

West Linn (Lee)

Division: Boys - 5th Grade (D1)

West Linn Lions (Moore)

Division: Girls - 7th Grade (D2)

West Linn (VanBeenen)

Division: Boys - 8th Grade (D2: Atlantic)

West Salem

Division: Girls - 5th Grade (D1)

West Salem Titans

Division: Girls - 8th Grade (D2)

Wilson (Green)

Division: Boys - 7th Grade (D3)

Wilson Trojans

Division: Girls - 6th Grade (D3)

Wilson Trojans (White)

Division: Boys - 4th Grade (D2)

Wipwip

Division: Boys - 7th Grade (D1)

WL Ballers

Division: Boys - 3rd Grade (D1)

WL Ballers

Division: Boys - 4th Grade (D1)

WV Swish

Division: Boys - 3rd Grade (D3)

WV Swish

Division: Boys - 7th Grade (D3)

WV Swish

Division: Boys - 5th Grade (D2)

Yakima Warriors

Division: Boys - 4th Grade (D2)

YBA Elite (2025)

Division: Boys - 6th Grade (D1)

YBA Elite (Collins)

Division: Boys - 8th Grade (D2: Atlantic)

Yellow Jackets

Division: Boys - 6th Grade (D1)

Yellow Jackets

Division: Boys - 4th Grade (D1)

Yellow Jackets

Division: Boys - 2nd Grade (Combo)

Yellow Jackets (Gold)

Division: Boys - 6th Grade (D2)

Young Gunz

Division: Boys - 3rd Grade (D1)

Young Gunz

Division: Boys - 5th Grade (D1)

Young Gunz

Division: Boys - 4th Grade (D1)

Young Gunz

Division: Boys - 6th Grade (D1)

Zion

Division: Girls - 6th Grade (D1)

No available teams!