Event Filters

Clear Filters

Team

Division

Day

Venue + Court

Venue

Court

Spring Showdown (2019)

by Minnesota Fury

Chanhassen, MN

Apr 26-28, 2019

Teams
Highlights
Replays

43 Hoops 2024

Division: Girls 2024 Yellow

43 Hoops 2025 Blue

Division: Girls 2025 White

43 Hoops 2025 Orange

Division: Girls 2025 Blue

43 Hoops 2026

Division: Girls 2026 Blue

Air Minnesota 10th

Division: Girls 2021 Blue

Air Minnesota 5th

Division: Girls 2026 Blue

Air Minnesota 5th

Division: Girls 2026 Blue

Air Minnesota 6th

Division: Girls 2025 Yellow

Air Minnesota 7th

Division: Girls 2024 Blue

Air Minnesota 8th

Division: Girls 2023 Yellow

All Iowa Attack 4th

Division: Girls 2027 Blue

All Iowa Attack 5th

Division: Girls 2026 Blue

All Iowa Attack 6th Black

Division: Girls 2025 Yellow

All Iowa Attack 6th Red

Division: Girls 2025 Blue

All Iowa Attack 7th National

Division: Girls 2024 Yellow

All Iowa Attack 7th NIKE Black

Division: Girls 2024 Blue

All Iowa Attack 7th NIKE Red

Division: Girls 2024 Blue

All Iowa Attack 8th National

Division: Girls 2023 Blue

Bison Heat 6th

Division: Girls 2025 Yellow

Blaine 7/8

Division: Girls 2023 White

Blast Hoops 5th Doughty

Division: Girls 2026 Yellow

Blast Hoops 6th Karg

Division: Girls 2025 White

Central Fusion 9th

Division: Boys 15u Yellow

Closed Gyms 6th Roemer

Division: Girls 2025 Blue

CP Manitoba 2002

Division: Girls 2020 Blue

CP Manitoba 2003

Division: Girls 2021 Yellow

CP Manitoba 2004

Division: Girls 2022 White

CP Manitoba 2005

Division: Girls 2023 Yellow

Crossfire 5th Sirny

Division: Girls 2026 Yellow

Crossfire 6th Plagge

Division: Girls 2025 White

Crossfire 7th Nelson

Division: Girls 2024 White

Crossfire 7th Robertson

Division: Girls 2024 Blue

Crossfire South 5th

Division: Girls 2026 Blue

Crossfire South 6th

Division: Girls 2025 Yellow

Crossfire South 7th Corley

Division: Girls 2024 Yellow

Crossfire South7th Gill

Division: Girls 2024 White

Crossfire Young 12u

Division: Boys 12u

DTA 2022 Black

Division: Girls 2022 Yellow

East Metro Wave 8th

Division: Boys 14u

Farmington 6th Girls

Division: Girls 2025 White

FM Fierce 12U

Division: Girls 2025 Black

FM Fierce 14U

Division: Girls 2023 Yellow

FM Fierce 17U

Division: Girls 2020 Yellow

Ignite Canada 2004

Division: Boys 15u Blue

Ignite Canada Basketball 2003

Division: Girls 2021 Blue

Iowa Prep 4th

Division: Girls 2027 Yellow

Iowa Prep 5th Girls

Division: Girls 2026 Yellow

Iowa Prep 6th Black

Division: Girls 2025 White

Iowa Prep 6th Red

Division: Girls 2025 Yellow

Iowa Prep 7th Black

Division: Girls 2024 White

Iowa Prep 7th Red

Division: Girls 2024 Blue

Jump Street 10th

Division: Girls 2021 Yellow

Kemet MN Lady Warriors 9th

Division: Girls 2022 Yellow

La Crosse Elevate 8th Breidenbach

Division: Girls 2023 Yellow

La Crosse Elevate-Smith

Division: Boys 12u

Lady Getshook 10th Gaten

Division: Girls 2021 Yellow

Lady Getshook 11th McMillan

Division: Girls 2020 Blue

Lady Getshook 7th Beugen

Division: Girls 2024 Yellow

Lady Getshook 8th Walker

Division: Girls 2023 Yellow

Legacy Athletics 7th

Division: Girls 2024 Yellow

Manitoba Magic 11u Monton

Division: Boys 11u

Manitoba Magic 13u dela Cruz

Division: Boys 13u

Manitoba Magic 14u Blanca

Division: Girls 2023 White

Manitoba Magic 15u Geli

Division: Boys 15u Yellow

Manitoba Magic 16u Carter

Division: Boys 17u/16u

Manitoba Magic 17u Pyne

Division: Girls 2020 Yellow

Metro Stars 2020 Garcia

Division: Girls 2020 Yellow

Metro Stars 2022

Division: Girls 2022 Blue

Metro Stars 2023

Division: Girls 2022 Blue

Metro Stars 2023 Garcia

Division: Girls 2023 Yellow

Metro Stars 2024

Division: Girls 2024 Blue

Midwest Magic 4th

Division: Girls 2027 Yellow

Midwest Magic 5/6

Division: Girls 2025 White

Minnesota Fury 2021 Yellow

Division: Girls 2020 Blue

Minnesota Fury 2022 Yellow

Division: Girls 2022 Blue

Minnesota Fury 2023 Yellow

Division: Girls 2023 Blue

Minnesota Fury 2024 Yellow

Division: Girls 2024 Blue

Minnesota Fury 2025 Blue

Division: Girls 2025 Blue

Minnesota Fury 2025 Yellow

Division: Girls 2025 Yellow

Minnesota Fury 2026 Blue

Division: Girls 2026 Blue

Minnesota Fury 2026 Yellow

Division: Girls 2026 Yellow

Minnesota Heat Bohrer

Division: Boys 17u/16u

Minnesota Heat Tietz

Division: Boys 17u/16u

Minnesota Sparks 10th

Division: Girls 2021 Yellow

Minnesota Stars 10th Zabel

Division: Girls 2021 Yellow

Minnesota Stars 11th Buerman

Division: Girls 2020 Blue

Minnesota Stars 4th Schneidermann

Division: Girls 2027 Blue

Minnesota Stars 5th Alwal

Division: Girls 2026 Yellow

Minnesota Stars 5th Kolden

Division: Girls 2026 Blue

Minnesota Stars 5th Turner

Division: Girls 2026 Yellow

Minnesota Stars 6th Voyce

Division: Girls 2025 Yellow

Minnesota Stars 7th Amundson

Division: Girls 2024 Blue

Minnesota Stars 7th Gardner

Division: Girls 2024 Blue

Minnesota Stars 8th Reineke

Division: Girls 2023 Yellow

Minnesota Stars 8th Wolyniec

Division: Girls 2023 Blue

Minnesota Stars 9th Bjorgaard

Division: Girls 2022 Blue

Minnesota Stars 9th Diemer

Division: Girls 2022 Yellow

Minnesota Stars Borowicz

Division: Girls 2024 Blue

MN Basketball Acad. 10th Brown

Division: Girls 2021 Blue

MN Basketball Acad. 10th Gold

Division: Girls 2021 Yellow

MN Basketball Acad. 7th

Division: Girls 2024 White

MN Basketball Acad. 8th Gold

Division: Girls 2023 White

MN Basketball Acad. 8th Tichy

Division: Girls 2023 White

MN Basketball Acad. 9th Olson

Division: Girls 2022 Yellow

MN Comets 7th Elite

Division: Boys 13u

MN Comets 7th Pettit

Division: Girls 2024 Yellow

MN Comets 8th Durbin

Division: Girls 2023 Yellow

MN Comets 8th Elite

Division: Girls 2023 Blue

MN Comets 8th O'brien

Division: Girls 2023 White

MN Comets 9th Canesi

Division: Girls 2022 Yellow

MN Comets 9th Hamilton

Division: Girls 2022 White

MN Comets Hamilton 2022

Division: Girls 2021 Yellow

Mn Exposure 7th

Division: Boys 13u

MN Exposure 9th

Division: Boys 15u Blue

MN Force 6th

Division: Boys 12u

MN Heat 10th Waldbillig

Division: Girls 2021 Yellow

MN Heat 6th Carver

Division: Girls 2025 Black

MN Heat 6th Schaefer

Division: Girls 2025 Blue

MN Heat 7th Pratt

Division: Girls 2024 White

MN Heat 7th Renikoff

Division: Girls 2024 Yellow

MN Heat 9th Kanipes

Division: Girls 2022 White

MN Jazz 15U

Division: Boys 15u Blue

Mn.Nice 10th Sisco Waldner

Division: Boys 17u/16u

Mn.Nice 6th Chad-Stevermer

Division: Boys 12u

Mn.Nice Connor-Brooke-Fruit 7th

Division: Girls 2024 White

Mn.Nice Ellis 10th

Division: Girls 2021 Yellow

Mn.Nice Ellis 9th

Division: Boys 15u Blue

Mn.Nice Kendall 11th

Division: Girls 2020 Yellow

Mn.Nice Schweim 7th

Division: Boys 13u

Mn.Nice Sorenson 8th

Division: Boys 14u

Mn Rise

Division: Girls 2021 Yellow

MN Rise 10th Wolfe

Division: Girls 2021 Blue

MN Rise 6th Reinhart

Division: Girls 2025 Blue

MN Rise 7th Geistfeld

Division: Girls 2024 Yellow

MN Rise 8th Busse

Division: Girls 2023 Blue

MN Rise 9th Frederick

Division: Girls 2022 Blue

MN Suns 5th Rachael

Division: Girls 2026 Blue

MN Suns 6th Fredenburg

Division: Girls 2025 White

MN Suns 7th Weltzien

Division: Girls 2024 White

MN Suns 8th Blue Star

Division: Girls 2022 Blue

MN Suns 8th Silva-Breen

Division: Girls 2023 White

MN Suns 9th Cady

Division: Girls 2022 Yellow

MN Thunder 10th

Division: Girls 2021 Yellow

MN Thunder 6th

Division: Girls 2025 Black

MN Thunder 8th

Division: Girls 2023 White

MN/WI Force 2020

Division: Girls 2020 Blue

MN/WI Force 2022

Division: Girls 2022 Blue

MN/WI Force 2023

Division: Girls 2023 Blue

MN/WI Force 2024

Division: Girls 2024 White

MN/WI Force 2025

Division: Girls 2025 Yellow

MV Hoop Breakers 6th

Division: Girls 2025 White

ND Attack 6th

Division: Girls 2025 Yellow

NFSC 7th

Division: Girls 2024 Yellow

North Dakota Heat 5th

Division: Girls 2026 Yellow

Northern Force 2023

Division: Girls 2023 White

Northern Force 2025

Division: Girls 2025 White

North Iowa Fire 10th Ciochetto

Division: Girls 2021 Blue

North Iowa Fire 4th

Division: Girls 2027 Blue

North Iowa Fire 5th

Division: Boys 11u

North Iowa Fire 6th

Division: Girls 2025 Blue

North Iowa Fire 6th

Division: Boys 12u

North Iowa Fire 7th

Division: Boys 13u

North Iowa Fire 7th Galvin

Division: Girls 2024 White

North Iowa Fire 7th Johnson

Division: Girls 2024 Blue

North Iowa Fire 8th

Division: Boys 14u

North Iowa Fire 9th

Division: Boys 15u Yellow

North Iowa Fire HS

Division: Girls 2020 Yellow

Northland Elite 15U KJ

Division: Girls 2022 White

North Tartan 4th

Division: Girls 2027 Blue

North Tartan 4th UN

Division: Girls 2027 Yellow

North Tartan 6th Monahan

Division: Girls 2025 Blue

North Tartan 7th Ohnstad

Division: Girls 2024 Blue

North Tartan 7th Sutch

Division: Girls 2024 Blue

North Tartan 7th Tinjum

Division: Girls 2024 Yellow

North Tartan 8th Wolkow

Division: Girls 2023 Blue

Northwest Elite 8th

Division: Boys 14u

NXT Hoops 5th

Division: Girls 2026 Blue

Omaha Sports Academy U14 National

Division: Girls 2023 Yellow

Omaha Sports Academy U15 National

Division: Girls 2022 Blue

Omaha Sports Academy U16 National

Division: Girls 2021 Blue

Play4Him Academy 10th Blue

Division: Girls 2021 Yellow

Play4Him Academy 10th Red

Division: Girls 2021 Blue

Play4Him Academy 11th

Division: Boys 17u/16u

Play4Him Academy 5th

Division: Boys 11u

Play4Him Academy 7th

Division: Boys 13u

Play4Him Academy 7th

Division: Girls 2024 Yellow

Play4Him Academy 8th

Division: Boys 14u

Play4Him Academy 8th

Division: Girls 2023 White

Play4Him Academy 9th

Division: Boys 15u Yellow

Play4Him Academy 9th Red

Division: Girls 2022 Yellow

Play4Him Academy 9th White

Division: Girls 2022 White

Playmakers NW Crossover 13U

Division: Girls 2024 Blue

Rochester Shock 9th

Division: Girls 2022 Yellow

Rochester Shock 9th Blue

Division: Girls 2022 White

S.D.P. Academy 9th

Division: Boys 15u Blue

So-Minn Fury 2020

Division: Girls 2020 Blue

So-Minn Fury 2021

Division: Girls 2021 Blue

So-Minn Fury 2022

Division: Girls 2022 Blue

So-Minn Fury 2023

Division: Girls 2023 Yellow

So-Minn Fury 2024

Division: Girls 2024 White

So-Minn Fury 2025

Division: Girls 2025 Yellow

So-Minn Fury 2026

Division: Girls 2026 Yellow

Start Strong 5th Green

Division: Girls 2026 Blue

Start Strong 5th Nelson

Division: Girls 2026 Yellow

Start Strong 6th Lehtinen

Division: Girls 2025 Yellow

Start Strong 6th Pullman

Division: Girls 2025 Blue

Start Strong 8th Rice

Division: Girls 2023 White

Start Strong 8th Senart

Division: Girls 2023 White

Start Strong 9th Black

Division: Boys 15u Yellow

Start Strong 9th Lagunda

Division: Girls 2022 Blue

Tayler Hill 2026 Elite

Division: Girls 2025 Blue

Tayler Hill Elite 2024

Division: Girls 2024 Blue

TC Metro Storm 8th

Division: Girls 2023 White

TC Takeover 2021

Division: Girls 2021 Yellow

TC Takeover 2022

Division: Girls 2022 White

TC Takeover 2022 Black

Division: Boys 15u Blue

TC Takeover 2022 Red

Division: Boys 15u Yellow

TC Takeover 2023 Black

Division: Girls 2023 White

TC Takeover 2023 Red

Division: Girls 2023 White

TC Takeover 2023 Silver

Division: Girls 2023 Yellow

TC Takeover 2024 Black

Division: Girls 2024 White

TC Takeover 2024 Red

Division: Girls 2024 White

TC Takeover 2025 Black

Division: Girls 2025 White

TC Takeover 2025 Red

Division: Girls 2025 White

TC Takeover 2025 Silver

Division: Girls 2025 White

TC Takeover 2025 White

Division: Girls 2025 Black

TC Takeover 2026 Black

Division: Girls 2026 Yellow

TC Takeover 2026 Red

Division: Girls 2026 Yellow

TC Takeover 2027

Division: Girls 2027 Yellow

The City 4th

Division: Girls 2027 Blue

The City 5th

Division: Girls 2026 Blue

The City 6th

Division: Girls 2025 Blue

Tonka Blue Raiders 9th

Division: Boys 15u Yellow

Top Flight 2023

Division: Girls 2023 Blue

United 11th

Division: Girls 2020 Blue

Wayzata Trojans 9th

Division: Boys 15u Blue

West Central United 10th

Division: Girls 2021 Yellow

West Central United 6th

Division: Girls 2025 Yellow

West Central United 8th Regional

Division: Girls 2023 White

West Central United 8th Select

Division: Girls 2023 Blue

West Central United 9th

Division: Girls 2022 Yellow

West Central Wildcats 11th Blue

Division: Girls 2020 Blue

West Central Wildcats 11th Orange

Division: Boys 17u/16u

West Central Wildcats 11th Orange

Division: Girls 2020 Yellow

West Central Wildcats 4th

Division: Girls 2027 Yellow

West Central Wildcats 5th

Division: Boys 11u

West Central Wildcats 5th Blue

Division: Girls 2026 Blue

West Central Wildcats 5th Orange

Division: Girls 2026 Yellow

West Central Wildcats 6th Blue

Division: Boys 12u

West Central Wildcats 6th Blue

Division: Girls 2025 Blue

West Central Wildcats 6th Orange

Division: Boys 12u

West Central Wildcats 6th Orange

Division: Girls 2025 Black

West Central Wildcats 7th

Division: Boys 13u

West Central Wildcats 8th

Division: Girls 2023 White

West Central Wildcats 8th Orange

Division: Boys 14u

West Central Wildcats 9th Blue

Division: Girls 2022 White

West Central Wildcats 9th Orange

Division: Boys 15u Yellow

West Central Wildcats 9th Orange

Division: Girls 2022 Yellow

Winnipeg Wolves 15u

Division: Girls 2022 Yellow

Winnipeg Wolves 18U

Division: Girls 2020 Yellow

WI Playmakers 11U Moench

Division: Girls 2026 Blue

WI Playmakers 12u Knutson

Division: Boys 12u

WI Playmakers 13U Peterson

Division: Girls 2024 Yellow

WI Playmakers 14U Bedford

Division: Girls 2023 Yellow

WI Playmakers 14U Weix

Division: Boys 14u

WI Playmakers 15U Snesrud

Division: Girls 2022 Blue

WI Playmakers 15U Tillung

Division: Boys 15u Blue

WI Playmakers North 13U Schultz

Division: Boys 13u

WI Playmakers North 14U Senegal

Division: Boys 14u

WI Playmakers North 16U Deadrick

Division: Boys 17u/16u

WI Playmakers North 16U Peterson

Division: Boys 17u/16u

WI Playmakers North 17U Otto

Division: Girls 2020 Blue

WI Playmakers North Kozlowski

Division: Girls 2022 Yellow

Wisconsin City Hoops 15U

Division: Girls 2022 Blue

Wisconsin City Hoops 17U

Division: Girls 2020 Blue

Wisconsin City Hoops 7th Blue

Division: Girls 2024 Blue

No available teams!

Filter

There was a problem with your order

We could not process your order.

Loading