Event Filters

Clear Filters

Team

Division

Day

Venue + Court

Venue

Court

TJ Showcase (2019)

by Rise Up Tournament Series

Buda, TX

Jun 15-16, 2019

Teams
Highlights
Replays

2020 Texas SuperGirls - Berry

Division: Girls Varsity Elite - Jene Carter

2020 Texas SuperGirls- Keys

Division: Girls Varsity Open II - Robert Rice

2020 Texas SuperGirls - Ridge

Division: Girls Varsity Elite - Jene Carter

2022 Supergirls - Smith

Division: Girls 9th Grade - Capital

2022 Texas Super Boys - Ice

Division: Boys 9th Grade - Monroe

2024 Texas Superboys

Division: Boys 7th Grade - Shady Grove

AD Elite 2023

Division: Girls 9th Grade - Capital

AD Elite Rising Stars

Division: Girls 6th Grade - Austin

AD Elite - Stars

Division: Girls 8th Grade - SXSW

Adidas YGC36 2025

Division: Boys 6th Grade - Longhorns

Adidas YGC36 2025

Division: Boys 6th Grade - Saturday Only - Texas

ALM 16U

Division: Girls High School - Barbara Jordan

ATX Fearless

Division: Girls 5th Grade - LBJ

ATX Fierce

Division: Girls 6th Grade - Austin

ATX Force

Division: Boys 7th Grade - Shady Grove

ATX Knights 15U

Division: Boys HS - Saturday Only - Jazz

ATX Knights Elite - Gabe

Division: Boys 8th Grade - Doris Miller

ATX Knights Elite - Kramer

Division: Boys 7th Grade - TX Tower

ATX Knights - Ellen

Division: Boys 4th/5th Grade - Zilker

ATX Knights Select - Kramer

Division: Boys 7/8 MS - Satuday Only - Congress

ATX Outwork 2023

Division: Girls 8th Grade - SXSW

ATX Shanafelt

Division: Boys 6th Grade - Saturday Only - Texas

ATX Sixers

Division: Boys 4th/5th Grade - Saturday Only - Riverside

Austin Dawgs

Division: Boys 9th Grade - Monroe

Austin Dawgs

Division: Boys 7th Grade - TX Tower

Austin Dawgs

Division: Boys HS - Bakari

Austin Defenders 2024 Premier

Division: Girls 7th Grade - Red River

Austin Defenders (Booker)

Division: Girls 8th Grade - SXSW

Austin Elite 17U

Division: Girls Varsity Elite - Jene Carter

Austin Elite - Dragons

Division: Girls 9th Grade - Capital

Austin Elite - Fire

Division: Girls Varsity Open I - Rosewood

Austin Elite - Hawks

Division: Girls 9th Grade - Capital

Austin Elite- Platinum

Division: Girls 9th Grade - Capital

Austin Elite-Platnum

Division: Girls Varsity Open II - Robert Rice

Austin Elite Sparks

Division: Girls 5th Grade - LBJ

Austin Elite - Supergirls

Division: Girls Varsity Open I - Rosewood

Austin Elite TTR

Division: Girls High School - Barbara Jordan

Austin Havoc

Division: Boys 7th Grade - TX Tower

Austin United

Division: Boys 8th Grade - Doris Miller

Cap City Rattlers

Division: Boys HS - Bakari

CC Thunder Blue

Division: Girls Varsity Elite - Jene Carter

CC Thunder Blue

Division: Girls 8th Grade - SXSW

CC Thunder Blue JV

Division: Girls Varsity Open II - Robert Rice

CC Thunder - Grey

Division: Girls High School - Barbara Jordan

CC Thunder - White

Division: Girls Varsity Open I - Rosewood

CC Thunder - White

Division: Girls 6th Grade - Austin

CC Thunder - White

Division: Girls High School - Barbara Jordan

CCTX

Division: Girls High School - Barbara Jordan

CE Elite 2023

Division: Girls 8th Grade - SXSW

Center Attack - Burton

Division: Boys 6th Grade - Longhorns

Centex Attack - Burton

Division: Boys 6th Grade - Saturday Only - Texas

Centex Attack - Burton

Division: Boys 6th Grade - Longhorns

Centex Attack - Colston

Division: Boys 6th Grade - Saturday Only - Texas

Centex Attack - Colston

Division: Boys 4th/5th Grade - Saturday Only - Riverside

Centex Attack - Fuller

Division: Girls 6th Grade - Austin

Centex Attack - Guerrero

Division: Girls HS (Saturday Only) - Givens

Centex Attack - Holmes

Division: Boys 7/8 MS - Satuday Only - Congress

Centex Attack - Lee

Division: Boys 6th Grade - Saturday Only - Texas

Centex Attack - Lee

Division: Boys 8th Grade - Dottie Jordan

Centex Attack - Lee

Division: Boys 6th Grade - Longhorns

Centex Attack - Logan

Division: Boys 7/8 MS - Satuday Only - Congress

Centex Attack - Lund

Division: Boys 8th Grade - Doris Miller

Centex Attack - Rutledge

Division: Boys 9th Grade - Monroe

Centex Attack - Stewart

Division: Boys 4th/5th Grade - Saturday Only - Riverside

Centex Attack - Tovar

Division: Girls 4th Grade - Town Lake

Centex Attack - Zig

Division: Girls 5th Grade - LBJ

Central Texas United Select 2027

Division: Girls 5th Grade - LBJ

Copperas Cove

Division: Boys 7/8 MS - Satuday Only - Congress

Copperas Cove

Division: Boys 6th Grade - Longhorns

Copperas Cove

Division: Girls 7th Grade - Red River

CS Hoops

Division: Girls 4th Grade - Town Lake

CS Hoops

Division: Boys 6th Grade - Longhorns

CS Hoops

Division: Boys 4th/5th Grade - Zilker

CS Hoops

Division: Boys 7th Grade - TX Tower

CyFair Austin

Division: Boys 8th Grade - Dottie Jordan

CyFair Elite 15U

Division: Girls High School - Barbara Jordan

CyFair Elite 2024

Division: Girls 8th Grade - SXSW

Dallas Sparks

Division: Girls 4th Grade - Town Lake

DC Sports Title IX Elite

Division: Girls 9th Grade - Capital

DFW Elite 16U EYBL

Division: Girls Varsity Elite - Jene Carter

Fort Worth Lady Hornets

Division: Girls 9th Grade - Capital

Friendswood Mustangs

Division: Girls Varsity Elite - Jene Carter

Friendswood Mustangs

Division: Girls 8th Grade - SXSW

Fury Haney/Brinkoeter Navy

Division: Girls Varsity Elite - Jene Carter

Fury Haney/Brinkoeter - Orange

Division: Girls Varsity Open I - Rosewood

GC Rising Stars

Division: Boys 7th Grade - Shady Grove

GC Rising Stars

Division: Boys 6th Grade - Longhorns

GC Rising Stars

Division: Boys 4th/5th Grade - Zilker

Hines D1 Elite - White

Division: Boys 8th Grade - Dottie Jordan

Hines D1 - Red

Division: Boys 9th Grade - Monroe

HIO Showtyme

Division: Girls 8th Grade - SXSW

Houston Elite - Green

Division: Girls 6th Grade - Austin

Houston Elite - Grey

Division: Girls 7th Grade - Red River

Houston Elite - Red

Division: Girls Varsity Open I - Rosewood

Houston Elite White

Division: Girls Varsity Elite - Jene Carter

Houston Hoops Ladies 17U

Division: Girls Varsity Elite - Jene Carter

KBH 2023

Division: Boys 9th Grade - Monroe

KTown Allstars

Division: Boys 6th Grade - Longhorns

Lady Eagles 17U

Division: Girls Varsity Open I - Rosewood

Lady Hustlers

Division: Girls 8th Grade - SXSW

Lady Rhythm

Division: Girls Varsity Open II - Robert Rice

Lady Thunder 12U

Division: Girls 6th Grade - Austin

Lady Thunder 17U

Division: Girls Varsity Elite - Jene Carter

Lady Thunder - Black

Division: Girls High School - Barbara Jordan

Lady Thunder - Silver

Division: Girls 8th Grade - SXSW

Lady UIC5

Division: Girls Varsity Open I - Rosewood

Lady UIC5 JV

Division: Girls HS (Saturday Only) - Givens

Lady Wolfpack

Division: Girls High School - Barbara Jordan

Legends Black

Division: Girls Varsity Open I - Rosewood

LG Hustlers

Division: Girls HS (Saturday Only) - Givens

LG Hustlers

Division: Boys HS - Saturday Only - Jazz

Liberty Hill Swoosh

Division: Boys 4th/5th Grade - Saturday Only - Riverside

Liberty Hill Swoosh

Division: Boys 6th Grade - Saturday Only - Texas

Liberty Hill Swoosh

Division: Boys 6th Grade - Longhorns

Liberty Hill Swoosh

Division: Girls HS (Saturday Only) - Givens

Liberty Hill Swoosh

Division: Boys HS - Saturday Only - Jazz

Louisiana Lady Pumas - Black

Division: Girls Varsity Open I - Rosewood

Louisiana Lady Pumas United

Division: Girls Varsity Elite - Jene Carter

MAC Hoops

Division: Boys 9th Grade - Monroe

Magic 17U

Division: Boys HS - Bakari

Mustang Elite 2023

Division: Girls 8th Grade - SXSW

Nike CyFair Elite 17U - Simons

Division: Girls Varsity Elite - Jene Carter

Nike CyFair - Maul

Division: Girls 9th Grade - Capital

NL Raiders

Division: Boys 7th Grade - TX Tower

NL Raiders

Division: Boys 4th/5th Grade - Zilker

NL Raiders

Division: Boys 8th Grade - Dottie Jordan

Outlaws

Division: Boys HS - Bakari

Phoenix

Division: Girls 9th Grade - Capital

Phoenix 2023

Division: Girls 8th Grade - SXSW

Phoenix 2025 Black

Division: Girls 6th Grade - Austin

Principles First Select

Division: Boys HS - Bakari

Principles First Select Black

Division: Girls High School - Barbara Jordan

Principles First Select Red

Division: Girls High School - Barbara Jordan

Rising Stars

Division: Girls Varsity Open II - Robert Rice

Rock Nation 2021 Red

Division: Girls High School - Barbara Jordan

Rock Nation 2022 Blue

Division: Girls 9th Grade - Capital

Rock Nation 2022 Red

Division: Girls 9th Grade - Capital

Rock Nation CP Blue 15U

Division: Girls 9th Grade - Capital

Rock Nation CP Red 17U

Division: Girls Varsity Open I - Rosewood

SA Finest Jones

Division: Girls Varsity Open II - Robert Rice

SA Finest Jones

Division: Girls Varsity Elite - Jene Carter

SA Finest - Ki Will

Division: Girls Varsity Open I - Rosewood

SA Finest Rich

Division: Girls Varsity Elite - Jene Carter

SA Finest - Rich

Division: Girls 8th Grade - SXSW

SA Finest Tay Bo

Division: Girls Varsity Elite - Jene Carter

SA Future

Division: Boys 6th Grade - Longhorns

SA Islanders

Division: Girls 9th Grade - Capital

SA Islanders

Division: Girls Varsity Open I - Rosewood

Salado

Division: Boys 8th Grade - Dottie Jordan

SA Lady Hoops

Division: Girls High School - Barbara Jordan

SA Lady Hoops

Division: Girls Varsity Elite - Jene Carter

SA Lady Hoops 2024

Division: Girls 7th Grade - Red River

SA LAdy Hoops 23/24

Division: Girls 8th Grade - SXSW

San Antonio Select

Division: Girls 4th Grade - Town Lake

San Antonio Select

Division: Girls 6th Grade - Austin

San Antonio Select 5th

Division: Girls 5th Grade - LBJ

SETX Elite

Division: Girls Varsity Open I - Rosewood

SETX ELite

Division: Girls High School - Barbara Jordan

SGBC 3rd/4th Elite

Division: Girls 4th Grade - Town Lake

SGBC 5th Grade Select

Division: Girls 5th Grade - LBJ

SGBC 8th Grade Select

Division: Girls 8th Grade - SXSW

SGBC 9th Elite

Division: Girls 9th Grade - Capital

SGBC Elite

Division: Girls Varsity Open I - Rosewood

Somerset Hoopstarz

Division: Girls 9th Grade - Capital

Starzz

Division: Girls HS (Saturday Only) - Givens

Team CTS

Division: Girls Varsity Open II - Robert Rice

Texas Disciples

Division: Girls HS (Saturday Only) - Givens

Texas Disciples

Division: Boys HS - Saturday Only - Jazz

Texas SuperGirls Keys

Division: Girls Varsity Elite - Jene Carter

The League

Division: Boys 8th Grade - Doris Miller

The League

Division: Boys HS - Bakari

TJ Ford Bulls

Division: Boys 7th Grade - Shady Grove

TVG Kings

Division: Boys 7th Grade - Shady Grove

TWE

Division: Girls 8th Grade - SXSW

TWE

Division: Girls Varsity Elite - Jene Carter

TWE Black

Division: Girls High School - Barbara Jordan

TXE 2020 - Chuck

Division: Girls Varsity Elite - Jene Carter

TXE 2022 - Silver

Division: Girls Varsity Open I - Rosewood

TXE 2022 - White

Division: Girls 9th Grade - Capital

TXE 2024

Division: Girls 7th Grade - Red River

TXE 832

Division: Girls Varsity Elite - Jene Carter

TXE Rider

Division: Girls High School - Barbara Jordan

TX Storm

Division: Girls 8th Grade - SXSW

UICS

Division: Girls 9th Grade - Capital

Urban Heroes Elite 9th Grade - Goodhart

Division: Girls High School - Barbara Jordan

Urban Heroes Elite - DJ

Division: Girls Varsity Elite - Jene Carter

Urban Heroes Elite - Platinum

Division: Girls 9th Grade - Capital

Urban Heroes Elite - Silver

Division: Girls 7th Grade - Red River

UTLB Elite - Berry

Division: Girls 7th Grade - Red River

Waco Elite 3rd/4th

Division: Girls 4th Grade - Town Lake

Waco Elite - Blue

Division: Girls Varsity Open I - Rosewood

Waco Elite Red

Division: Girls Varsity Open II - Robert Rice

Waco Lady Panthers

Division: Girls Varsity Open II - Robert Rice

Waco United 2024

Division: Girls 7th Grade - Red River

Waco United 2025

Division: Girls 6th Grade - Austin

No available teams!

Filter

There was a problem with your order

We could not process your order.

Loading